Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ember lelke halhatatlan?

Az ember lelke halhatatlan?

Figyelt kérdés
Vagy csak Isten az? Mármint a kereszténység szerint.
2010. aug. 8. 13:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
8%
Az embernek "agy"-a létezik, nem "lélek"-e. Ha meghal valaki, akkor az agya is meghal, leáll, nincs több gondolat, stb.
2010. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
16%
Így van, az embernek a halál azt jelenti, hogy megszűnik teljesen, nem gondolkozik, nem érez többet ez a halál.
2010. aug. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
63%
igen,halhatatlan.Isten és az emberek lelke egy és ugyanaz.épp azért vagyunk halhatatlanok(a lelkünk)mert mi vagyunk az Isten különböző részei.
2010. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%

Igen, a kereszténység és a Biblia szerint az ember halhatatlan lélekkel teremtetett.

Ezt csak az álkeresztény jehovások tagadják.

2010. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, esetleg ha van valakinek igehelye arról, hogy örökké fogunk-e élni halálunk után, azt megköszönném.
2010. aug. 8. 14:32
 6/34 anonim ***** válasza:
70%

hányszor próbáljátok még belerángatni az embereket ebbe az értelmetlen vitába??

több kérdésben is bebizonyították nektek, hogy a Biblia alapján a lélek halhatatlan, ott már nem tudtok mit írni az érvekre, hát újra felteszitek a "kérdést"

...

2010. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
30%
Nem fogunk örökké élni, lásd az első - általam írt - válasz.
2010. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 pelgrim ***** válasza:

Előbb talán azt kellene tudni vajon mi az, amit léleknek nevezünk ?


Szerintem az ember lelke az amit személytelen öntudatnak nevezhetnénk; az amiről a Biblia azt írja: „Én vagyok a te Urad, Istened, ...”, az amiről később Názáreti Jézus ezeket mondta: „Én vagyok az út az igazság és az élet, ...” vagy „Én vagyok a kapu, ...” - az Én Vagyok minden emberben.


Ez a személytelen öntudat az, ami a születés előtt már volt és nem halandó.

2010. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Nem vagyok semmilyen szekta tagja, csak olvastam pár helyen keresztényeket akik szerint nem az, ezért kérdeztem.
2010. aug. 8. 15:10
 10/34 anonim ***** válasza:

A Teremtő (Isten) energia "mezőket" használ művének beteljesedéséhez. A lélek = energia (illetve mindegy, hogy hogyan nevezed) és mint ilyen halhatatlan.

Az energia (lélek) képes egyik formájából a másikba átalakulni. A keleti vallások hisznek a lélekvándorlásban, azaz a lelked átkerülhet mindféle élőlénybe. Közben tisztul.

Egyes felfogások szerint, ha szépen éltél és jó a lelked, akkor megérett a továbi felhasználásra és a mennyországba kerülsz - ha fordítva vagy akkor a pokol vár rád.

2010. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!