Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hagyták ki a bibliából...

Miért hagyták ki a bibliából a tetragramát? Sok szó volt már arról, hogy bizonyos fordítások más szavakat használnak - rengeteg kritikai is éri őket. Arról azonban szó se eset, hogy a tétragrámát miért törölték ki a bibliából?

Figyelt kérdés
2020. okt. 3. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem törölték ki, benne van. "Úrnak" fordítva. És az oka az, hogy a zsidó hagyományt követték, akik "Urat", Adonai-t olvastak helyette, mert tiszteletből nem akarták hiába kimondani Isten nevét.

Ha tudsz angolul, akkor szerintem ennél egyszerűbben, nem találod meg az összefoglalását a témának. (Bible Project-Word Study: YHWH - "LORD")

https://www.youtube.com/watch?v=eLrGM26pmM0&list=PLH0Szn1yYN..


Ha Tanú vagy, akkor ezzel kapcsolatban az a véleményem, hogy szerintem ti meg már a ló túloldalára estetek át.

2020. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem törölték ki, benne van az Ószövetségben. Az Újszövetségben viszont nincs benne, és nem is volt a szövegtanúk alapján.


Az Őrtorony azonban azt hazudja, hogy benne volt, te meg elhiszed neki.

2020. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"oka az, hogy a zsidó hagyományt követték, "


ok, bár nehéz elhinni, hogy 2000 évvel később még mindig a zsidó hagyományok vezetik a keresztény fordítókat - azért köszönőm az válaszod

2020. okt. 3. 15:55
 4/15 KZitus ***** válasza:
41%

Szia

Itt megtalálod a választ a kérdésedre: [link]

2020. okt. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 KZitus ***** válasza:
41%
....a hármas bekezdés sorolja fel az okokat.
2020. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

# 3 Elvéted a lényeget. Már a görög és latin Biblia fordításokban sem szerepelt a YHWH, később a német majd a magyar és a többi nyelvre a fordítás ezeknek a fordítása nem az eredeti héber és arámi kéziratoké. Egyébként régebbi angol fordítások között akad olyan ahol Jehovah szerepel a YHWH helyett az Ószövetségen, de az Újtestamentumban csak a Jehova tanúi ún. újvilági fordításában szerepel az Úr helyett Jehova.

Nem 2000 év nyúltak vissza a zsidó szokáshoz a Biblia fordítók, hanem 2000 éven keresztül megtartották ezt a szokást.

2020. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

Én elolvastam az összes tanú cikket a témában és összegzem azt, amit írnak:

Hazudnak abban, hogy az Ószövetségben nincs benne, hisz Úrnak van fordítva. A jehova szó természetesen nem szerepelhet az eredeti iratokban, hisz ez a szó akkor még nem létezett.

Azt pedig még a szervezet sem merte soha leírni, hogy ténylegesen szerepelt az Újszövetségben, csak célozgat rá és sűrűn használja a feltételezhető és talán szavakat. Mivel nincs bizonyíték az állítására.

Mondom, az össze cikket elolvastam és megnéztem a bizonyítékokat.


Az pedig végtelenül szomorú, hogy úgy akarja elhitetni az őrtorony hívekkel azt, hogy szerepelt a tetragrammaton az Újszövetségben, hogy egy Ószövetségi lelettel példálózik és még szomorúbb, hogy ezt a csalást sokan elhiszik és végig sem gondolják, hogy soha senki a világon nem állította azt, hogy az Ószövetség nem szerepel a négy betű, amit tetragrammatonnak nevezünk és a zsidók Adonainak ejtettek ki. Hisz az Adonai, aminek jelentése Úr, szerepel minden Bibliában.

2020. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem kezdünk célt téveszteni.

Nem a tanuk a kérdés.

A szokás miatt akkor is fura, mert ennyi erővel járhatnék kipában is a templomba

2020. okt. 3. 17:25
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Igen, járhatsz, nincs tiltva. De meg lett válaszolva a kérdésed.
2020. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"De meg lett válaszolva a kérdésed."


Igen is, értettem.

Nagyon meggyőző az érvelésed

2020. okt. 3. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!