Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui! Tenyleg nem 6...

Jehova tanui! Tenyleg nem 6 nap alatt teremtette Isten a vilagot? Es miert nem szabad vert adni/kapni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem szabad az 1 Mozes 9:4 es a Cselekedetek 15:20,28,29 szerint, de miert nem?
2010. aug. 5. 11:54
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ha lehet, legyszi Jehova Tanui vallaszoljanak, az ok velemenyere vagyok kivancsi! Koszonom!:)
2010. aug. 5. 11:56
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Jehova tanui a saját bibilia fordításuk szerint élnek.


A 6 napos teremtést nem ismerem a Jehova formában.


Vérátömlesztés: Vérátömlesztést és egyes vérkészítményeket ill. az ezeket tartalmazó (gyógy)szereket elfogadni bűn, de a vér különböző frakcióit tartalmazó készítményeket elfogadhatják, ha lelkiismeretük megengedi. Az idegen vér mindennemű bejuttatása a testbe akár szájon (például étkezési célból), akár vénán keresztül (például transzfúzió), egyértelműen sérti Isten erre vonatkozó törvényeit.

2010. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


De ezzel sem tudtam megmagyarázni. Jehovákat meg nem találsz a fórumon.

2010. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
En ugy tudom, hogy szoktak lenni Jehova Tanui ezen az oldalon.
2010. aug. 5. 12:18
 5/24 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem szebd gyogyszert sem, a vas nem tartalmaz vert ugye?
2010. aug. 5. 12:20
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

A 6 nappal kapcsolatban azt kell tudni, hogy ők a 6 napot nem 6x24 órás időtartamnak veszik, hanem a napot jelképesen veszik.


A vérevés régi tilalmát meg általában véve a vér bejuttatására alkalmazzák ilyen alkoholos példával, holott a jó példa úgy hangzana, hogyha az orvosod eltilt a szesztől, vajon nem fertőtlenítheted le a sebedet vele?


Amúgy itt olvashatsz a társaságról:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
36%
Szerintem jehova tanui nem szoktak internetezni... :D
2010. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
en Jehova Tanuja vagyok, szoktam internetezni, ellatogatok idonkent erre az oldalra, es mivel most keso van holnap igyekszem valaszolni a kerdesre :)
2010. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Koszonom neked utolso, akkor mar kihasznalom az alkalmat, es kerdezek meg valamit, nektek szabad ezt az oldalt latogatni, es olvasni minden kategoriat? Es bocs, hogy meg ezt is kerdem csak erdekel:)
2010. aug. 5. 23:03
 10/24 anonim ***** válasza:
A JT nem jogállam, hogy pontosan meghatározható legyen, hogy mi tilos és mi kötelező. Szóval hiába kérdezel rá, hogy nem tilos-e ez, mert náluk ritkán van egyértelmű, kötelezettségként értékelhető parancs, hanem csak "nyomatékosan jelzik", hogy mi az elvárt magatartás, vagy ilyen kérdésekkel, hogy "ugye tudod, hogy mit helyesel Jehova?". És persze mind egy irányba megy, és kibújhatnak kígyó módon az alól a felvetés alól, hogy nekik ezt nem szabadna.
2010. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!