Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor én Nihilista vagyok?

Most akkor én Nihilista vagyok?

Figyelt kérdés

Azt lehet mondani hogy elég könnyű életem van,sokak szerint jól nézek ki,jól szituált családból való vagyok,azt lehet mondani hogy mindent megkaptam kicsiként is és most fősulis huszonévesként is,szenvedéllyel tudok örülni,szenvedéllyel tudok szeretni és szenvedéllyel élek meg mindent,viszont minden megszerzett élmény után az jár a fejemben,hogy ez mennyire mulandó,hogy amikor visszagondolok arra mi volt 10 éve, az olyan mintha nem is ebben az életemben történt volna,és attól függetlenül hogy tudom élvezni az életet,értelmetlennek tartom,mert az elmúlással úgyis semmissé válnak a megélt élmények,és ez sokszor akármilyen boldog is vagyok pesszimizmussal tölt el,sokszor elggyengülök hogy mi értelme van befejezni a fősulit meg ennyit izzadni hogyha hajléktalanként is ugyanoda kerülök,mi értelme vagyont halmozni ha véges amíg élvezem és sokszor amikor élvezem a dolgokat is felmerül hogy tulajdonképpen mi értelme van,pillanatnyilag lehet hogy van,de hosszútávon visszaemlékezve szerintem nincs,és úgyérzem ha most helyben fejbelőném magam sem lennék sokkal hátrébb,mintha mondjuk 90 évesen halnék meg 5x ennyi élménnyel a hátam mögött..

És ez sokszor nagyon ambivalens érzésekkel tölt el a hétköznapomban,és ezek a kérdések szinte mindig megtörik az önfeledségemet,szerintetek ez nihilizmus?



2020. aug. 18. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

Jel.3-


15.

Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.

16.

Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.

17.

Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:

18.

Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.

2020. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, a fentiek alapján nem vagy nihilista.


Más egzisztenciális kérdések is felvetődnek néha benned?

2020. aug. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag amit megtanulal, ami a fejedben van, azt soha senki nem veheti el.

Hogy mire jó, mi értelme?

Pl, hogy hasznossá tedd magadat, hogy megcsinálj valamit, amitõl a Világ jobb lesz. Ez nem is annyira elvont dolog és nem is túl bonyolult.

Pölö, ha valami módon örömet szereztél valakinek, már jobb lett a Világ. Ha segítettél valakin, akár azzal, hogy megmagyaaztad, amit nem értett, már jobb lett a Világ. Persze, hosszan lehetne sorolni, mi mindenféleképp tudsz segíteni, mindenféleképp teheted jobbá, "emelheted" a Világot.

2020. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!