Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmus azt vallja, hogy...

A buddhizmus azt vallja, hogy a tudatnak (finomtudat) nincs kezdete és vége, milyen bizonyítékok léteznek arra vonatkozólag, hogy a tudatunk (vagyis az én) végtelen, ami a halálon túl is létezik (hangrészletet is mellékeltem, úgy érthetőbb)?

Figyelt kérdés

Ez egy 9 órás előadásban hangzott el, mikor Budapesten járt. Részlet a Dalai Láma 2010 08. 18.-19-ei budapesti látogatásából. Ez 15 perces. Ez úgy történt, hogy a Dalai Láma pár anyanyelvű mondata után magyarul is lefordították, onnan vágtam ki ezt a rész, mikor a magyar modnatok hangzottak el: [link]


Én a bizonyítékokat keresem a halál utáni létezésre vagy további létre, ha tudtok ehhez kapcsolódó megerősítést, ami a kérdést igazolja, azt megköszönném, mert ez lenne az eredeti kérdésem!


2020. aug. 9. 08:26
1 2
 11/11 gublug ***** válasza:

A halál utáni létezést a buddhizmusban a jógik bizonyították, akik átlépve a földi lét küszöbét tudatokat más bardókba irányítják.

A jógik, miután ezen 'utazások' után visszahelyezték tudatukat saját testükbe, ugyanazokról a dolgokról számoltak be.

De biztos maga a Buddha is beszélt ilyesmiről, viszont én keveset tudok, így nem tudom, hogy melyik szútrában.

A hangrészleted nem hallgattam meg.


Ha a fizika törvényeit nézzük, akkor "energia nem vész el csak átalakul". A buddhizmusban nincs lélek így lélekvándorlás, reinkarnáció sincs.

A buddhizmusban a tetteid következményei öltenek 'valamilyen' testet újra.

2022. márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!