Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus nevezhető...

Jézus Krisztus nevezhető fegyvernek?

Figyelt kérdés
Ír erről valamit a Biblia?

2020. aug. 3. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

A Bibliát, Isten szavát nevezi "fegyvernek", az az kardnak.

Az ebben leirtak alapján, meglehet határozni egy ember személyiségét, legbensőbb érzéseit, gondolatait. Milyen is az ember, Isten elvárásaihoz mérten. Elfogadható életet él, vagy sem. Őszinte, vagy képmutató.

Hűséges, vagy osztott szivű.

2020. aug. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Szentírás mellet Jézus Krisztust is lehet fegyvernek nevezni de még a követőiket is! Mindenki aki helyesen képviseli az igazságot fegyver a gonoszság ellen Isten kezében!


Mát. 10,34

Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.

Mát. 10,35

Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;

Mát. 10,36

És hogy az [Mik. 7,6. Luk. 12,51-53.] embernek ellensége legyen az ő házanépe.


Jer. 51,20

Pőrölyöm [rész 50,23.] vagy te nékem, hadi fegyverem, és nemzeteket zúztam össze veled, és országokat vesztettem el veled.


Üdv: Gábor

2020. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 munyamunya ***** válasza:

[link]


:)

2020. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden eszköz fegyver. Fegyver a jó melletti harcban/küzdésben. Itt a fegyver és az ezsköz szó ugyanazt jelenti.
2020. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem, inkább szupersztárnak.
2020. aug. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!