Milyen alapokon indult a keresztény egyház elterjedése?
Úgy szokták mondani, hogy *férfiasan bevallom, nem pedig "férfiatlanul", aminek nincs semmi értelme.
"Német Nemzet Szent Római Birodalmának"
Ilyen egész biztos nem létezett, mert a NRB idején értelmetlen nemzeti identitásról beszélni.
"Hogyan szorult ki a ősi kultúra (pogányság) és a föníciai ábécé (rúna), ami véleményem szerint egyetemleges volt majdnem az egész kontinensen?"
A pogányság a kereszténység elterjedésével szorult ki. A föníciai abc pedig egyáltalán nem volt egyetemleges a kontinensen. Már miért is lett volna az? A latin ábc terjedt el, ami egyébként a föníciaiból származik.
"milyen társadalomszervező törekvések működtek?"
Nem kell mindenbe valami konspirációs elméletet belelátni.
Nem vitatkozom, pontosítok:
Izland, a mai Norvégia és Svédország, Franciaország (nem volt elterjedt), Németország használta ezt az ábécét. Az orosz szakirodalom szerint a Székely-magyar rovásírás rúnaírás. Van valamilyen analógia ami miatt ez közös volt? Ha közös volt lehetett egyetemleges. Szerszámhasználat miatt.
Konspiráció? Ha egy igazgatótanács kiszavaz egy örököst a részvény tulajdonjogából és inkább kielégíti, azt az örökös szintén konspirációnak tekinti majd, sokmindent lehet konspirációként értelmezni. Társadalomszervező törekvés a jogalkotás is.
"Van valamilyen analógia ami miatt ez közös volt?"
Nincs közte semmi analógia. Az írás kialakulása szépen levezethető az őskortól kezdve. Kezdetben rajzok voltak, ezt felváltotta a képírás, stb, stb... A világ számos pontján alakult ki írásrendszer, egymástól sokszor teljesen független módon. A föníciai ábc egy valóban fejlett írás volt, mivel a föníciaiak hajózó, kereskedő nép voltak, valóban sok helyen ismerhették ezt. Ugye ez elsősorban a Földközi tenger partvidékét jelenti. Izland esetében nem teljesen értem, hogy mit akarsz, hiszen egy sokáig lakatlan szigetről van szó. Az északi országoknak szintén nem sok közük van a föníciai íráshoz.
"Az orosz szakirodalom szerint a Székely-magyar rovásírás rúnaírás."
Ebben a mondatban csak az a fura, hogy kimondottan székely-magyar rovásírás sose létezett. Ugyanis a két népnek nem volt közös írásrendszere. Olyan, hogy székely rovásírás valóban létezett, ami valószínűleg a türk írásból fejlődött ki, ez utóbbi egyébként vissza is vezethető akár a föníciai írásig is.
"Ha közös volt lehetett egyetemleges."
Ez butaság. Attól, hogy a föníciai írás számos másik írás őse, még nem lesz egyetemes. Hiszen nem magát a föníciai írást használták általánosan mindenhol, hanem az annak "hatására" kialakult egyéb ábécéket, pl a latint, ami végül ténylegesen egyetemes lett, majd az egész világon.
Szia
A kiírt fgő kérdésed, és az alatta írt magyarázatod a kommentedet is hozzá rakva nem sok közös vonást tartalmaz. Miért?
Mert a keresztény gyülekezetet Krisztus alapította i.sz 33 pünkösdjén, amikor a 120 tanítványára kitöltetett a szent szellem. Ez volt az alap.
Mivel az összes tanítványa sót fogadott Krisztusnak, és tették a Máté 24:28,29-ben nekik adott parancsot, pár évtized múltán elmondhatták az egész lakott földön hirdetve lett a keresztényi tanítás. Erről számol be az Apostolok Cselekedetei könyv. Krisztus az égből is támogatta a tanítványképző munkát.
Cselekedetek 1:8
"De erőt kaptok majd, amikor a szent szellem eljön rátok, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Szamáriában és a föld legtávolabbi részéig.”
Azok a zsidók és prozeliták például, akik i. sz. 33 pünkösdjén kereszténnyé váltak, olyan messzi helyekre is magukkal vitték új hitüket, mint Pártia, Elám, Média, Mezopotámia, Arábia, Kis-Ázsia, Ciréne környéke Líbiában és Róma – ha nem még messzebbre. Ezek a területek alkották azt a világot, melyet Pál olvasói ismertek: "
Az idő tájt pedig az ég alatt levő minden nemzetből voltak istenfélő zsidók Jeruzsálemben. Mikor tehát ez a hang támadt, egybegyűlt a tömeg, és össze volt zavarodva, mert mindenki a maga nyelvén hallotta őket beszélni. Igen, teljesen meg voltak döbbenve, és ezt mondták: „Nézzétek már, hát nem mind galileaiak ezek, akik beszélnek? Akkor hogyhogy mindnyájan a magunk anyanyelvét halljuk? Pártusok, médek, elamiták, és akik Mezopotámiában lakunk, és Júdeában és Kappadóciában, Pontuszban és Ázsia tartományban, Frígiában és Pamfíliában, Egyiptomban és Líbiának a Ciréne közelében levő részein, és akik Rómából jöttünk, és itt tartózkodunk, zsidók és prozeliták egyaránt krétaiak és arabok – a saját nyelvünkön halljuk őket beszélni Isten nagyszerű dolgairól.” Cselekedetek 2:5-11
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!