Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a reformátusok támadnak fel?

Csak a reformátusok támadnak fel?

Figyelt kérdés
A minap elgondolkodtunk a barátaimmal, hogy a temetők bejárata felé írt “feltámadunk” felirat csak a református temetők felett van (ahogy én tudom igen, pl a katolikusoknál nem szokták, vagy nem ezt írják ki), vagy minden temetőnél ez a bevett szokás, vagy teljesen random hogy melyikre van kiírva vagy nincs. Elég nagy vita alakult ki, valaki tudna esetleg segíteni?

2020. júl. 23. 01:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy rémlik, hogy nemcsak a református, hanem egyéb keresztény-én spec. római katolikuson láttam- temetők bejárata felett is előfordul.
2020. júl. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Ez nem a temetőn múlik, hanem csak és kizárólag azon, hogy az ember elfogadta-e Jézust megváltójának. Semmi köze a temetőnek Istenhez.

Isten>világi dolgok

2020. júl. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Székesfehérváron az egyik katolikus temetőt Feltámadás temetőnek nevezik, illetve az ottani kápolnának is ez a neve.
2020. júl. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Minden ember feltámad, akinek nem volt lehetősége állást foglalni, ismeret hiányában. Lehet akár Afrikai benszülött is.
2020. júl. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Prókátor ***** válasza:
100%

A szovjet temetetőre az volt kiírva, hogy "Fel! Támadunk!". A kínaira meg az, hogy "Ki Fin Gtunk".


Viccet félretéve, régen minden temetőn ott volt a felirat, csak a XX. szaázadban "modernizálás" cjmszó alatt a temetők többségét áttalakították (betonozott- aszfaltozott utak, kerítések, stb), és sok helyen ilyen apróságokkal, hogy felirat, nem törődtek.

2020. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak katolikus temető van, a kapu feletti felírat hirdeti, hogy "Feltámadunk!".
2020. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!