Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek baj, hogyha...

Szerintetek baj, hogyha reformatus vagyok de a katolikus dolgokat szeretem?

Figyelt kérdés
Mármint szenteltvíz, kereszt viselése, rózsafüzér használata

2020. júl. 18. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Miért lenne baj?

Akár katolizálhatsz is.

2020. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
A rózsafüzér mint divatos ékszer? Vagy a rituálé tetszik?
2020. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj.

Keresztet viselhetsz reformatuskent.

Rozsafuzerrel is imadkozhatsz (csak nem az istentiszteleten).

Elmehetsz katolikus misere is, es azon resztvehetsz (de nem aldozhatsz).


Ha minden szempontból jobban tetszik (tanítás, szabályok, nemcsak a kulsosegek), akkor át is térhetsz. De még egyszer: reformátusként nyugodtan járhatsz misére, senki onnan téged kidobni nem fog, ha meg is tudják.

Protestánsként mondom.

2020. júl. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Református voltam és tudtam hogy Isten a katolikus egyházba hív. Én is akartam, de a legfontosabb hogy Ő is ezt szerette volna szóval belevágtam. Ez az út nem könnyű, sokan fognak elítélni, kigúnyolni és mindeközben lelki vívódásokkal is szembe kell majd nézz. De ha te tudod hogy Jézus ott vár téged akkor vágj bele "ne féljetek a világtól, én legyőztem a vilagot".

Életem legjobb döntése volt, nem elég misére járni, ha egyszer megérzed azt a megkönnyebbülést gyónás után, a gyógyulást áldozás közben, hidd el hogy nem fogsz tudni ezek nélkül élni

Sok szerencsét! Imádkozom érted 💕

2020. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértem. A református templomok elég unalmasak. Ellenben a katolikus templomok lenyűgözőek.
2020. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Mióta lett bűn Istent imádni.
2021. júl. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ortodox jobb a katolikusnak is. Több benne az ikon meg a Liturgiája is szebb. Hogy nem oda mentek?
2021. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Tehát azért jobb, mert több az ikon? Ez aztán az érv. A katolikusoknál pedig a freskó több, hoppá.

2021. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, az ikonok szebbek mint a szobrok. És meghajolni nagyobb tisztelet mint térdét hajtani. Ha járjatok ortodox templomba meglatnatok mi a különbség Közte és a katolikus közt.
2021. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"És meghajolni nagyobb tisztelet mint térdét hajtani."

Ez hogy a francba? A Biblia szerint legnagyobb tisztelet a leborulás, letérdelés. Meghajolni bárki előtt lehet, térdelni, leborulni egy kimondottan Istennek járó tiszteleti forma.

2021. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!