Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bahai tulajdonképpen nem egy...

Bahai tulajdonképpen nem egy vallás hanem egy életfilozófia?

Figyelt kérdés
2020. júl. 21. 01:53
 1/8 Prókátor ***** válasza:
100%
Minden vallás egy életfilozófia is egyben.
2020. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első jól írja. Egyébként vallás. Az iszlámból származó, szinkretista vallás. A Báb az iszlámban várt Maghdi-val azonosította magát már életében is. Baháalláh pedig a visszatért Jézus szerintük. (Lényegében, ha valamely vallásban vártak valakit, akkor Baháalláh az. Az ötödik buddha, Krisna manifesztációja stb. Mindenki Baháalláh-t várta szerintük.) Szent irataik is vannak. Kitáb-i-Aqdas "A legszentebb könyv", a legfontosabb. Ezt Baháalláh írta és szerintük isteni kinyilatkoztatás. Ünnepnapjuk is van, templomuk is van, szent helyeik is vannak, imádkoznak is, meditálnak is...

Szóval többről van szó, mint egy egyszerű filozófiai irányzatról, ez vallás.

2020. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es te esetleg ismered őket?

Nagyon érdekeseket írtál

2020. júl. 21. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Személyesen nem. Korábban engem is érdekelt, hogy kik ők, így felmentem az oldalukra, megnéztem a fent lévő videójukat is magukról. Elolvastam, amit máshol is találtam róluk pl. a wikipédián...ennyi. Nagyon mélyen azért nem folytam bele a témába eddig, de a kérdésedre, szerintem már ez alapján is tudok válaszolni. "Vallás vagy életfilozófia?" Vallás, egyértelműen. (Az előző válaszomban próbáltam összeszedni, hogy miért.) Úgy is vannak számon tartva, mint a legfiatalabb vallás.

Hogy lásd, nem a levegőbe beszéltem és próbáltam tárgyilagos maradni, és nem valótlanságot állítani, a következő idézetek a magyar honlapjukról van:(Baháalláh és Bahá’u’lláh ugyan az, csak más írásmóddal.) "Bahá’u’lláh minden korszak és vallás Megígértje, a keresztények számára Bahá’u’lláh az “Atya dicsőségében” visszatért Jézus Krisztus, a zsidóknak az „Örökkévalóság Atyjának” testetöltése, a „tízezer szenttel” alászállt “Seregek Ura”, a muzulmánok számára “az Ítélet Napja, Isten Napja” (a síita iszlámnak Husszein imám visszatérése; a szunnita iszlámnak “Isten Lelke” [Jézus Krisztus] alászállása), a zoroasztriánusoknak megígért Sháh-Bahrám, a buddhistáknak az ötödik Buddha (az Egyetemes Emberiség Buddhája, a Maitreya Buddha), a hinduknak Krisna reinkarnációja."

"Egy ember akkor lesz bahá’í, ha felismeri, hogy Bahá’u’lláh, Isten mai korra rendelt Hírnöke és elfogadja az ő törvényeit és tanításait, valamint az adminisztrációs rendet, amelyet az Alapító hozott létre a világ egyesítésére."

"A bahá’í-ok 11 szent napról emlékeznek meg. Ezek egy része Bahá’u’lláh és a Báb életével kapcsolatos."

"A bahá’í hit legfőbb irányító testülete az Igazságosság Egyetemes Háza, a kilenctagú nemzetközi tanács, amelyet az országos tanácsok tagjai választanak titkos szavazással."

2020. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mennyivel nyitottabbak mint más vallások?
2020. júl. 21. 18:17
 6/8 anonim válasza:

A bahá'í hit egy vallás, de mint írták egy életfilozófia is. Főleg azért mert a bahá'í hitben nagyon kevés a kötött rituálé és a szertartás - pontosabban alig van. Tehát az számít te hogy éled meg a mindennapokban.

Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lennének fix alapelvei vagy törvényei, szabályai, tiltásai - bár az sincs sok.

Szóval igen, természetesen életfilozófia is.

2020. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi a viszonyuk más vallásokkal?
2020. júl. 27. 20:02
 8/8 anonim válasza:
100%

Toleráns. A bahá'í felfogás szerint a vallások lényegi tanítása közös, de vannak szabályok, parancsolatok, amik az adott kornak, kultúrának megfelelően lettek kihirdetve. A bahá'í hit a többi vallásban az előzményét látja azok hirdetőit pedig ugyanolyannak tarja mint Bahá'u'llah-t. Nincs minőségi különbség Krisna, Mózes, Krisztus, Mohamed vagy Bahá'u'llah között. Pusztán annyi, hogy Baha'u'llah a jelen korra rendelt isteni küldött, de ettől az őt megelőzőek nem kevesebbek.

A bahá'í hit nem ismeri el a vallásháborúk jogosságát, semmilyen indokkal. Nem szabad üldözni más vallások képviselőit a hitük miatt.

2020. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!