Sokan miért ítélkeznek a vallásos emberek felett, és a tudományt miért tartják fennebbvalónak mint a vallást?
A létünk legnagyobb kérdéseire a tudomány sem tud semmivel megalapozottabb választ adni mint a vallás. Már maga a létezés akkor csoda, hogy a csodákat kizárni őrültség.
A tudomány az hétköznapi életünk megkönnyítésére remek, de ha létünket akarjuk vele megmagyarázni, érzelmezni, fabatkát sem ér.
Mégis sokan miért gondolják, hogy csakis a tudomány képes ezt megmagyarázni. Amikor a tudomány még azt sem tudta bebizonyítani, hogy az anyag létezik vagy sem.
Ha a vallás szót mindenhol kicseréled mesekönyv-re, akkor pontosan ugyanannyi igazságtartalma lesz a mondatoknak. ☜(゚ヮ゚☜)
(☞゚ヮ゚)☞ A vallás és a tudomány között az a különbség, hogy a tudomány mért adatokkal alá is támasztja az elméletét. Amire jelenleg még nincsen bizonyíték, arra van elmélet, azonban az elmélet alátámasztásához idő kell, mert a dollármilliós projektek támogatása nem terem minden fán, pláne, hogyha technikai akadálya is van a projekt megvalósításának (pl. a gravitációs hullámdetektort sem hülyeségből építettek mostanában; korábban szimplán hiányzott az a fajta precíziós technológia, ami egy ilyen detektoregyüttes megépítéséhez szükséges).
Az utolsó mondatod a legjobb példa rá, hogy a vallásban hívők is ugyanúgy ítélkeznek a tudomány felett.
"Sokan miért ítélkeznek a vallásos emberek felett, és a tudományt miért tartják fennebbvalónak mint a vallást?"
Én nem tartom feljebbvalónak a tudományt. A tudomány a minket körülvevő világot magyarázza, a vallás meg erkölcsi kérdésekben adhat jó válaszokat.
A vallásos emberek felett akkor itélkezem, amikor az a valaki valami olyat akar a vallással magyarázni, amit a tudomány teljesen jól megmagyaráz mindenféle csoda és mellébeszélés nélkül. Amig az a vallásos ember megmarad azon a térfélen, amelyen a vallás játszik, addig nincs vele semmi baj sem.
Tudod, kérdező, itt egyetlen dolog van:
AHOL valamiről - bármiről - a vallás ÉS a tudomány is nyilatkozik, ott MINDIG a tudománynak van igaza.
Ennyi.
Ettől még természetesen a vallásnak is van létjogosultsága - de CSAKIS ott, ahol a tudomány néma marad!
Ez az igazság.
5
Addig amíg a tudomány nem tudja anyagi világunk létezését bizonyítani, addig minden mérés lehet fikció. Minden eredménye a tudománynak lehet a képzelet szüleménye...
A vallásnak múltja van, a tudománynak jövője.
Amíg a vallási vezetőknél volt a hatalom, addig halomra gyilkolászták azt aki mást vallott vagy akár többet tudott náluk.
Vallás nélkül nem haltak volna meg a haladó szellemiségűek és már rég tudnánk mi a létünk értelme, eredete.
8
A munka lehet felesleges is. Tehát ha a világunk nem anyagi (tehát nem mérhető) akkor a tudomány rossz helyen és feleslegesen kutakodik.
Persze életünket jobbá, könnyebbé teheti a tudomány, de itt most létünk nagy kérdéseiről van szó, nem sebességmérésről vagy súlymérésről.
Kérdező!
Elárulnád, hogy miért a tudomány fórumon kérdezel, amikor ez részedről egy tiszta vallási jellegű kérdés, a tudományhoz köze nincs?
A tudomány AKKOR IS hasznos, ha netán egy szimulált világban élnénk, mivel akkor is létező törvényeket fed fel.
A vallás meg akkor is teljesen hasraütés, ha netán véletlenül a 8000 létező vallás sok 100000 irányzata közül az egyik iszonyú nagy szerencsével ráhibázott valamilyen igazságra (mivel ez sose derül ki, a tudományos eredményeket pedig használni tudjuk).
Csak egy példa, ha nem értenéd:
tegyük fel, hogy a világunk (a tér) görbe. Mivel kinézni nem tudunk belőle, ez hogyan derül ki?
Imával?
Valamelyik isten majd megsúgja?
Vagy pedig a tudomány kiméri háromszögeléssel?
Költői kérdés...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!