Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyik mostani...

Szerintetek melyik mostani felekezet Istentiszteletei,hite követi a legjobban az apostoli kereszténységet?

Figyelt kérdés
Ókeresztény korból való esetleges bizonyítékok is érdekelnének,hogy akkor hogyan zajlott.

2020. júl. 2. 17:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%
Hit Gyülekezet, utánuk jön az Izraelita Hitközség
2020. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
28%
1+ Vedd a fáradságot, és olvasd el. Nem sok.
2020. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%

szerintem, rendesen elúszott mindegyik, az eredetitől. legalábbis a Bibliát és a történelmi iratokat nézve. Szerencsére már nincsenek keresztes hadjáratok és vérengzések a hit nevében, ez mindenképp jó pont.

Személy szerint az az egy a problémám, hogy bár valóban egy és ugyan az amiben hisznek, 'Isten; Jézus; Biblia; Menny-pokol; Szentlélek...' Mégis azon megy a vita, hogy ki hisz jobban? melyik az igaz? Szerencsére elég sokan vannak a kivételek, de sajnos általában nem őket hallatják a hangjukat.

2020. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
15%
#Jehova
2020. júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

"Hit Gyülekezet, utánuk jön az Izraelita Hitközség"

Az izraelita hitközség milyen módon követi az apostoli kereszténységet? :D Ez totál kész... Valószínűleg joggal kérnék ezt ki maguknak.

Bár azt se gondolom, hogy az apostolok összejövetelei bármilyen kis módon is hasonlítottak a hitgyülis bulikra.


A legkorábbi fennmaradt liturgia az ortodox Szent Jakab Liturgia, tehát akik ezt végzik, azok követik legjobban. Itt van róla leírás:

[link]

2020. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 KZitus ***** válasza:
70%

Szia

Mindenkinek a sajátja :-)

"Ókeresztény korból való esetleges bizonyítékok is érdekelnének,hogy akkor hogyan zajlott." - Apostolok Cselekedetei, és Pál levelei leírják akkor hogyan zajlott, élték keresztényi életüket Krisztus követői.

2020. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%

A Keresztény Görög Iratokban a ’gyülekezetnek’ fordított kifejezés az ek·klé·sziʹa.

Isten keresztény gyülekezete i. sz. 33 pünkösdjén lépett Izrael gyülekezetének helyébe.Bár Isten keresztény gyülekezetei a legkülönfélébb helyeken jöttek létre, nem egymástól függetlenül működtek. Mindegyik elismerte a Jeruzsálemben tevékenykedő keresztény testület hatalmát, akk apostolokból és olyan vénekből állt, akik a jeruzsálemi gyülekezetben szolgáltak. A jeruzsálemi keresztény testület utazó képviselőket is kiküldött. Így Pál és mások ismertették a Jeruzsálemi testület döntéseit.

A beszámoló szerint „amint átutaztak a városokon, átadták az ottaniaknak megtartás végett a rendeleteket, amelyeket a Jeruzsálemben levő apostolok és vének hoztak

A vének kinevezését is ez a testület felügyelte, így minden gyülekezetben felvigyázók, illetve segítők, vagyis kisegítőszolgák lettek kinevezve.

Isten keresztény gyülekezetének az összejövetelein ékes rendnek kellett uralkodnia.

2020. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem érdemes lenne nem elfelejteni, hogy a szentírási könyvek mellett a legrégibb irat, mely bennünket az őskeresztény liturgiáról tájékoztat, az I. század végén - II. század elején keletkezett szertartáskönyv, a Didakhé (teljes címén Didakhé tón dódeka aposztolón = a 12 apostol tanítása). Itt van egy egész részletes leírás arról is, hogy az egyes szertartásokat hogyan ünnepeljék az ókeresztények: [link] [link]

Továbbá a IV. századból már fennmaradt írásos emlék a szentmisék szövegéből, amiben ugyanaz a praefatio van, amit a római misekánonban ma is használunk, meg egyébként mindig is használt az Egyház: "

-Az Úr legyen veletek.

És mindnyájan mondják: - És a te lelkeddel.

- Fel a szívekkel. Emeljük fel az Úrhoz. Adjunk hálát az Úrnak

- Méltó és igazságos."

Az egyház liturgiája egyébként nem volt sosem egységes, területenként voltak eltérések: ami közös, az a kenyértörés, tehát az eucharisztikus áldozat és ennek szavai ugyanazok, amit Jézus mondott az utolsó vacsorán.

A keleti egyházak között nagyon ősi liturgikus hagyományok maradtak meg, tehát pl. a szír, maronita, vagy volt pl. jeruzsálemi liturgia, ami szintén az első századokban keletkezett.

2020. júl. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Az eklézsia maga az Egyház, a kihívottak, Isten gyülekezete, felekezettől függetlenül. Az, hogy több felekezet van, az az emberek sokszínűsége, de attól még csak egy Egyház van, Jézus Krisztus Egyháza. Emberek alkotják az Egyházat és azok nincsenek ugyanazon a szentségi szinten, tehát a kérdésre nincs válasz.
2020. júl. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%

#3;#4;#10

Tesztnek elment....

Az igazi ókereszténységről keveset tudunk, csak a biblia és egy-ket irat áll rendelkezésére. (1-3szd)

De a világ vallásá alakulása után, szerintem alapjaiban nem sokat változott. ( Nagy Constantin római; Vatikán,stb)

Nem vagyok jártas a trilógiában, annyit tudok amennyit olvastam, meg azt amit több felekezetnél megfigyeltem... minimális különbséggel egyről beszéltek.

#9 jól mondja "csak egy Egyház van, Jézus Krisztus Egyháza."

2020. júl. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!