Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely magyarországi felekezetek...

Mely magyarországi felekezetek elfogadóak a homoszexuális hajlammal szemben?

Figyelt kérdés
Tehát nem tartják bűnnek, betegségnek, nem közösitik ki, nem akarják átnevelni, meggyógyitani, aki ilyennek született, hanem egyformán kezelik a többiekkel, mint pl. az anglikánok.
2020. jún. 30. 19:31
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Itt úgy látszik, minden válaszadó normális közösséghez tartozik, csak nekem volt pechem, mint általában.
2020. jún. 30. 22:41
 12/25 anonim ***** válasza:
51%

Van egy könyv, amiben az egyik rész ezzel foglalkozik.

[link]


Vagy: [link]

Talán segitségedre lesz.

2020. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
köszönöm
2020. jún. 30. 22:48
 14/25 anonim ***** válasza:
2020. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, de ártasz magadnak azzal, ha elhiteted magaddal azt, hogy "ilyennek születtél".

Igen, ez a kényelmes megoldás, de nem ez az igazság.

2020. júl. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Ja, hát biztosan 3 évesen is tudatosan lettem szerelmes kisfiúba az oviban, meg Bobbyba a Dallasban, aztán általános iskola alsó meg felső tagozatban is tudatosan döntöttem úgy, hogy fiúk tetszenek... Hozzáteszem, konkrétan 13 éves koromban hallottam először arról, hogy nem vagyok egyedül a világon a furcsaságommal, és hogy az ilyet, mint én melegnek mondják.

Utolsó, higgy, amit akarsz, de amig nem tapasztalod személyesen ezt az állapotot, ez tényleg nem több (tév)hitnél. Tudod, ez ugyanaz, mint hogy a középkorban az epilepsziásokat máglyán égette meg az egyház, mert ördögtől megszállottnak hitte őket. Galileit meg bebörtönözte, és a tanai visszavonására kényszeritette arról, hogy a Föld kering a Nap körül...

Isten tanitását nagyon könnyű ostoba emberi nézetekre ráhúzni. Ezektől veszti hitelét sokak szemében az is, ami ténylegesen isteni tanitás.

2020. júl. 8. 13:22
 17/25 A kérdező kommentje:

Utolsó, amúgy kérlek, csak egy napra próbálj heteroszexuális létedre a saját nemedhez vonzódni fizikailag és/vagy lelkileg. Próbáld elképzelni az életedet egy saját nemű mellett, egy párként. Bele lennél szerelmes, őróla éreznéd azt, hogy lelkileg a másik feled, és kiegészit téged, az ő testi-lelki-szellemi energiái hoznának feltöltődést neked...

Ugye, hogy nem megy? Mert heteroszexuálisnak születtél.

Nekem se megy mindezt ellenkező neművel eléképzelni, mert meleg vagyok. Miért hiszed, hogy nálam döntés kérdése, ami nálad ösztönös?

2020. júl. 8. 13:31
 18/25 anonim ***** válasza:

16/17

A hozzáfűzöttek tükében azért egész más a lányzó fekvése....


Szó nem volt "tudatos döntésről", ahogy írod. Félre magyaráztad, amit írtam, gondolom, nem véletlenül.


Nem lepődnék meg, ha irányított kérdés lenne, főleg az időzítést tekintve-


Mindegy is. A lényeg, hogy ha valódi kérdés lenne, hogy sorsdöntő dolgok történhetnek már jóval 3 éves kor előtt is, amik befolyásolják egy ember személyiségét, jellemét, élethez való hozzáállását. Érhetik olyan sérülések, amiket egy életen át tarthat befoltozni, vagy nem is lehet. És ha nem emlékszik rá valaki, attól még megtörtént, és vélheti úgy az illető, hogy úgy is született.


A homoszexualitásról -a többi szexuális zavarról- nem tudták bizonyítani, hogy veleszületett lenne. Nézz utána.

2020. júl. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Előző, a homoszexualitás nem szexuális zavar, hanem lelki másság, nem csupán és elsősorban a szexualitásra korlátozódik.
2020. júl. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

19

Bocsáss meg, de az nem egyszerűen lelki másság, amikor az egészségestől lényegében eltérő szexuális igényei vannak valakinek.

És még ha lelki másságnak tekinted is, akkor is azt mondod a kifejezéssel, hogy -mivel a lélek születés után alakul folyamatosan- valami nagyon nem volt rendben születés után a homoszexuálissá alakult emberekben. Megzavarták az egészséges szexuális fejlődését.

2020. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!