Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely magyarországi felekezetek...

Mely magyarországi felekezetek elfogadóak a homoszexuális hajlammal szemben?

Figyelt kérdés
Tehát nem tartják bűnnek, betegségnek, nem közösitik ki, nem akarják átnevelni, meggyógyitani, aki ilyennek született, hanem egyformán kezelik a többiekkel, mint pl. az anglikánok.
2020. jún. 30. 19:31
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Most nem azoknak a véleményét várom, akik szerint márpedig bűn és betegség, hanem csak tényszerű választ a kérdésre. Köszi.
2020. jún. 30. 19:33
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

A hajlammal mindegyik normális felekezet elfogadó, hiszen senki se tehet arról, hogy meleg. Manapság már csak a szekták képviselik, hogy ebből "meg lehet gyógyulni". Viszont minden házasságon kívüli szexuális tett bűnnek számít, teljesen mindegy, hogy ez milyen neműek közt megy végbe. Mivel a Szentírás szerint házasság csak férfi és nő között jöhet létre, ilyen módon a keresztény szempontból a homoszexuális cselekedet (tehát nem a haljam) minimum véteknek fog számítani.

Remélem elég tényszerű voltam.

2020. jún. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Csak sajnos a gyakorlatban ez nem így működik, a puszta hajlamért is kiközösítés és megvetés jár, senkit se érdekel, hogy élsz-e szexuális életet.

Nagyon sokan azt hiszik, hogy a hajlam is döntés kérdése, persze aki benne van, tudja, hogy csak az életvitel az. De ezt magyarázd el nekik... Ezért a kérdés.

2020. jún. 30. 21:19
 4/25 anonim ***** válasza:

Nézd, nem mondom, hogy nincs ilyen, ezért is emeltem ki, hogy normális felekezetekben. Már egy falun se fognak kinézni ezért, ha katolikus vagy evangélikus felekezetbe jársz. De egyébként se nagyon fogják rólad tudni.

Sőt olyanoktól is hallottam ezzel kapcsolatban véleményt, akiktől sose gondoltam volna hasonló elfogadást ebben a témában (idős jobboldaliak).

2020. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
katolikus felekezetben, nagyvárosban egy életre megnyomorított, amikor tizenévesen azt hallgattam hittanórán, hogy "keresztény ember nem lehet meleg". Azóta nem is merek közösségbe menni, mert egy utolsó sz@rnak érzem csak magamat, holott elvileg a bűn az ugyebár tudva és akarva...
2020. jún. 30. 21:37
 6/25 A kérdező kommentje:
szabályosan rettegek a hívőktől, a papoktól, hogy megbélyegeznének, hogy megérzik valahogy, és onnantól kezdve jön a kinézés... holott szeretnék közéjük tartozni, közösségbe.
2020. jún. 30. 21:39
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Mindenhol előfordulhat hasonló eset, de a többség nem ilyen, ahogy az Egyház hivatalos tanítása sem ez, egy meleg is lehet pont olyan keresztény, mint egy hetero, nem ez szab meg minket.
2020. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Isten szemében nem, nem ez a gond.
2020. jún. 30. 21:47
 9/25 A kérdező kommentje:
Sajnos én éppen egy ilyen esetet szenvedtem el. Hozzátenném, mindez nem egy nyolcvanéves papbácsi szájából hangzott el, hanem egy akkoriban szeminarista öregdiákéból, aki most tudtommal az egyik nagynevű fővárosi katolikus iskola lelkésze. Szóval valószínűleg a napi rutinja az ilyen hittanóra. Nekem meg az egész életem ráment, mert ha ez nincs, valószínűleg teológiára megyek továbbtanulni, így viszont nem mertem többé még templomba se menni, mert épp elég volt a belső konflikus, nem hiányzott a külső megalázás is...
2020. jún. 30. 21:51
 10/25 anonim ***** válasza:

"Csak sajnos a gyakorlatban ez nem így működik, a puszta hajlamért is kiközösítés és megvetés jár,"


Hát ez tévedés. Ugyan is minden emberben benne van, akármelyik bűnre való hajlam. De korlátozza, küzd ellene, és ez a lényeg. Ismerek olyan Tanút, aki ezzel a nehézséggel küzd, de szereti a Teremtőjét, és kitart a helyes út mellett.

Mi Isten szándéka azokkal, akikben homoszexuális vágyak vannak?

A Biblia arról biztosít minket, hogy Istennek az az akarata, hogy „mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson” (1Timóteusz 2:4).

Noha a Biblia helyteleníti a homoszexuális tetteket, senkit sem ösztönöz arra, hogy gyűlölje a homoszexuálisokat.

Biblia egyértelműen kijelenti, hogy a „férfiakkal háló férfiak” is azok között lesznek, akik „nem fogják örökölni Isten királyságát”. A 11. vers azonban ezt a vigasztaló gondolatot is hozzáfűzi:

„Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével.”

Ebből világos, hogy mindazokat, akik őszintén szerették volna Istent a neki tetsző módon imádni, nagy szeretettel fogadták az első századi keresztény gyülekezetben. Ugyanez igaz ma minden tiszta szívű személyre, aki Isten helyeslését keresi, persze nem úgy, hogy újraértelmezi a Bibliát, hanem úgy, hogy összhangba hozza az életét vele.

2020. jún. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!