Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tóra tartalmaz uszító vagy...

A Tóra tartalmaz uszító vagy fajgyűlölő kijelentéseket?

Figyelt kérdés
Kedvelem a zsidó népet de az igazságra kíváncsi vagyok. Köszönöm.
2010. aug. 1. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el,ha tudod a Thórát! Másképp csak félremagyarázásokat kapsz.
2010. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Honnan olvassam el?
2010. aug. 1. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:
A Tóra tudtommal a Biblia/Ószövetség első 5 könyve, melyet Mózesnak tulajdonítanak. Ott nincsenek ilyen kijelentések, gondolom a Talmuddal kevered.
2010. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Bizony, a Tóra az Ószövetség része. A Talmudban vannak ilyenek dögivel.
2010. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van, összetévesztettem a kettőt. Valóban a Talmudra vagyok kíváncsi. Mózes öt könyvét olvastam, az Ószövetség első öt könyve.
2010. aug. 1. 22:20
 6/7 anonim ***** válasza:
A Tóra, vagyis az igazságról van szó, egyértelmű hogy szó sincs uszító, vagyfajgyűlölésről....!! ebben a 2-szóban nincs igazság...
2010. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Tórát te is bárhol el tudod olvasni (Ószövetség), a Talmudban sincsenek. Vannak olyan idézetek benne, amik arra biztatják a zsidóságot, hogy tartsanak össze, segítsék és támogassák egymást, jobban, mint az egy alap kívülállóval szemben elvárás (kisebbségnél ez még teljesen érthetőbb, de megjegyzem, a magyarságon belül se ártana egy ilyen hozzáállás), de olyat, hogy akkor gyűlöld, meg szemétkedj direkt a kívülállókkal, olyan nincs benne - teljesen idióta dolog lenne egy olyan nép számára ilyen tanácsokat osztogatni, ami történelme során szinte végig más nagyobb népek között élt jól elkülöníthető kisebbségként, és saját sorsa nagyban attól függött, hogy a többségi társadalommal milyen a viszonya. Ennyire már az 1500évvel ezelőtt élt rabbik se voltak hülyék.
2010. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!