Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Isten mit szólna ha...

Hívők! Isten mit szólna ha megkérdezném Őt halálom után, hogyan lettél? Mit gondoltok? Mert arra vagyok kíváncsi, hogy valahogyan előjöhetett a semmibe stb... És a kérdés komoly, nem trollkodásból kérdeztem!

Figyelt kérdés

Vajon Ő maga se tudja a választ? egy elmélet:

- Haleluja Isten! Én vagyok.... - tudom ki vagy. Mi volna a kérdésed?

- Hogyan lettél? Tudom, hogy van, volt, lesz, de valahogyan csak megjelentél!

- Hát tudod fiam... Az az igazság, hogy még én sem tudom! Emlékszem első perceimre, hogy ott voltam a semmiben, és nagy képességű erők Van belém táplálva. És aztán gondolkoztam és létrehoztam ezt.



2020. jún. 25. 23:15
1 2
 11/18 Prókátor ***** válasza:
0%
Egy korábbi Galaktika újságban lehozták egyszer Isaac Asimov egyik novelláját, a címe: Az utolsó kérdés. Ebben pont a kérdésedre ad Asimov egy nagyon poénos választ. nem tudom, hogy fent vannak e az újság régi példányai a neten, és azt sem tudom megmondani, hogy melyik számban volt ez a novella. A l.nyege, hogy az emberiség évmilliós törtnete alatt többen is megkérdik AC-t, a szupercomutert, hogy vissza lehet-e fordítani az entrópiát. AC válasza mindig ugyan az: "Nincs elég adat az értelmezhető válasz adásához". Az entrópia beköszönt, majd kiteljesedik, kihúny az utolsó csillag is, és már nincs más a galaxisban mint csak az AC, és az EMBER (egyetlen univerzális értelemként), ami végül feloldódik az ACban. Az EMBER utolsó utasítása AC számára, hogy válaszolja meg a kérdését, hogy vissza fordítható-e az entrópia. AC évezredeken keresztül gondolkodik, és rájön, hogy igen, vissza lehet fordítani a megsemmisülést. Még pár ezer évnyi gondolkodással pedig elkészíti a visszafordítás legjobb tervét. Majd: "Legyen világosság!"- mondta AC. És lőn vilagosság.
2020. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
34%
Basszus, senki, de senki nem írta le a lényeget: Isten idő és tér felett van, mivel ő hozta létre erre a fizikai világnak. Tehát ő nincs benne az időben. De ez alap ismeret.
2020. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, és Stephen Hawking ebben tévedett nagyot! Istennek volt ideje megteremtenie a világot. :) Amúgy komolyan, miért nem jön le Isten úgy, hogy a híradó is bemondja? Legalább akkor nem fogok félni néha :)
2020. jún. 26. 10:35
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Mert van jobb dolga is, mint a te kisded játékaidat játszani. Jókat röhög rajtad amúgy. :)
2020. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%
A világ teremtése előtt nem volt idő, de látom nem nagyon tudod felfogni.
2020. jún. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Azt tudom. Isten a Semmiben létezik. Vagyis örökké való.
2020. jún. 27. 09:29
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
Ne válaszolgassatok már neki, ez egy idétlen troll.
2020. jún. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok troll. Miért lennék az??? Mondom, hogy komolyan kérdezem! Csak egy kezdő hívő vagyok, aki megakarja ismerni Istent!
2020. jún. 28. 01:03
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!