Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy Isten féltéke...

Lehetséges, hogy Isten féltékeny lett a teremtésére?

Figyelt kérdés
Vagy miért teremtett Isten tökéletlent, ha nem büszke rá?

2020. jún. 8. 02:44
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Jah, tök nagy büszkeség egy pedofil, ahogy megerőszakol egy három évest. Ahogy az is tök nagy büszkeség, ahogy tömegeket lőnek fejbe a saját maguk megásott gödörbe. Meg az összes ilyen.

Ja, biztos féltékeny Isten ezekre a korcsokra. És ne mond nekem, hogy a körülmények tették ilyen gonosszá ezeket...

2020. jún. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Végülis tökéleteset teremtett, de hagyta, hogy szabad akaratból egyen az ember a gonosz fájáról. Aztán elromlott minden és jött a B terv, a megváltás!
2020. jún. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Szia,

Erre a kérdésedre hadd válaszoljak bölcs Salamon gondolataival:

"Lásd, erre jöttem rá – mondja a Prédikátor – mikor egyik gondolatról a másikra haladtam, hogy megtaláljam a végső következtetést, amelyet még most is keresek, mert nem találtam meg: ezer közül egy igazi embert találtam, de asszonyt nem találtam azok között. Lásd, csupán arra jöttem rá, hogy Isten az embereket becsületeseknek teremtette, csakhogy ők mindenféle okoskodásokhoz folyamodtak." (Préd. 7:27-29)


Üdv. Péter

2020. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Isten egy isten. Nem érez ilyen primitív érzelmeket.
2020. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Ha Isten féltékeny lett volna a teremtésére akkor miért teremtett volna? Másrészt mire lett volna féltékeny hiszen mindent Tőle kaptunk és Tőle is függünk! Hiszen meg van írva: "Ha csak ő magára volna gondja, lelkét és lehellését magához vonná: Elhervadna együtt minden test és az ember visszatérne a porba." Jób. 34,14-15

Viszont fordítva tudjuk, hogy ez igaz, mert ott a mennyben valaki nagyon is féltékeny lett Istenre...Pedig Isten őt sem teremtette tökéletlennek, mégis fellázadt ellene!


Üdv: Gábor

2020. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
53%
Ennyi f@szságot
2020. jún. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!