Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én negyedrészt török...

Ha én negyedrészt török vagyok (apai ágon nagymama) akkor attol én még magyar vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 21:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Na, ha már a vallás témakörbe tette a kérdező a "rendkívül fontos" és "meghatározó" kérdését, akkor annyit tennék hozzá, hogy ne az számítson már, milyen nemzetiségű vagy, mert akármilyennek is hiszed/vallod magad, mindenhol először embernek kell(ene) lenned!

Hogy nem vagy 100%-ban "fajtiszta", ne is álmodjon erről senki! Senki sem az, még a mély-magyarok sem.


Nem szeretem az olyan nagy-magyarkodást, mint amikor azt éneklik, hogy "magyarnak születtem". Ez nem igaz! A "magyarságod" úgy adták rád, szépen apránként "bele öltöztettek", mint valami díszes ruhába. De nem annak születtél!! Embernek születtél, mint mindenki a világon embernek születik, majd megfertőznek a nacionalizmus mérsékelt, vagy radikálisabb formájával, mellyel már jól irányítható vagy. Mert köteleznek rá, hogy hűséget fogadj valamiért, ami sokszor megcsal és hűtlenné válik. Mintha kényszerítenének valami nagy szajhához, hogy hozzámenj, és légy hozzá hűséges, miközben ő sz@rik a fejedre!


A "hagyományok"? Fontosak-e? Hát persze, ha nem valamiféle "vallási" megszállottságból gyakorolja valaki. Értem ez alatt a fentiek alapján azt az embert, aki a(z) "egyetlen szent és gyönyörűséges hazát" imádja, és él-hal érte.


Ha én az életemet feláldozom, az nem vak hűségből és engedelmességből történik, a bármilyen politikát folytató országom érdekében.

2010. aug. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Petivitez válasza:

vallás: vállalás. hitvall0s: hiedelem felvállalása.

kevés ám magyarnak vallani magunkat. a magyar népkultúra - a maga 25 tájegységével - a leggazdagabb a világon néprajzilag. s akkor még ott a konyha, meg a kert.

egy panellakó, aki teszkó árufeltöltő és est1nként punkkocsmában sörözik, de 'nagymagyarországos' pólót visel mitől lenní magyar? mit örökít a magyarságból?

van 200 000 népdalunk. tedd a szívedre a kezed; mennyit tudsz végigénekelni?

"nem az a magyar akinek a szülei magyarok, hanem akinek az unokái magyarként élnek"

2016. febr. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!