Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én negyedrészt török...

Ha én negyedrészt török vagyok (apai ágon nagymama) akkor attol én még magyar vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
150 év török megszállás után elég sokan mondhatják el magukról, hogy akad bennük török vér. Ha magyarnak vallod magad, a mi hagyományaink szerint élsz, akkor magyar vagy.
2010. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Oszt mik azok a "magyar hagyományok"? Már úgy értem, hogy aki tisztes "világpolgárként" él magyar állampolgárként kis hazánkban, és tojik a magyar hagyományokra (mint ahogy a legtöbben szerintem), akkor az minek számít - árulónak?
2010. júl. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem, de magyarnak sem.
2010. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy nem válaszoltál a kérdésem első felére, és hogy nem te határozod meg, hogy mikortól "magyar" valaki!
2010. júl. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tehát te a hagyományokat feleslegesnek tartod?
2010. júl. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Több szempontból is fel lehet tenni ezt a kérdést.

Állampolgárságilag magyar vagy? Mivel a Magyar Köztársaság állampolgára vagy, ezért állampolgárságodat tekintve igen, az vagy.

Származás szempontjából magyar vagy? Igen, 75%-osan, 25%-ban pedig török. (Persze ha visszamennénk évszaázadokkal ezelőttre, származásilag senki nem lenne 100%-osan se magyar, se török, se semilyen, mivel a népek ha csak kicsit is, de keveredtek az évezredek során.)

Nemzetiségileg magyar vagy vagy török? Egyszerű: az, aminek vallod magad. Ha te magyarnak érzed magad, akkor az vagy. Ha töröknek, akkor az.

2010. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Még jó, hogy nem válaszoltál a kérdésem első felére, és hogy nem te határozod meg, hogy mikortól "magyar" valaki!"


Van neted neked is, utána tudsz nézni.

Az állampolgárság pedig csak papír. Nem attól leszel magyar. A cigányok is magyar állampolgárok, mégsem magyarok.

Az a magyar, aki közösséget vállal a magyarsággal, és a "tisztes világpolgárok" ezt nem teszik.

2010. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha magyarnak vallod magad, akkor magyar vagy. Nincsenek fajtiszta magyarok, mindenkiben van valami legalább egy másik nemzetből.
2010. júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én negyedrészt Bosnyák vagyok, egyébként Magyar, tehát Magyar vagyok, és negyedrészt Bosnyák, te pedig Magyar, és negyedrészt Török (sztem) ez ilyen egyszerű.

Szerintem nem az a Magyar, aki sorsközösséget vállal a Magyarsággal, meg tiszteli a hagyományokat blablabla, ez egyszerűen származás kérdése, vagy van benne Magyar "vér", vagy nincs.Ha pl. vki, aki 100%-ban sváb sorsközösséget vállal, meg Magyarnak vallja magát stb. attól még nem Magyar, és nem is lesz, mert nem Magyar származású, hanem Német.

Egyébként a Törökökkel közös őseink voltak a Hunok, úgy hogy akkor mondhatod, h Hun vagy :P XDDDDDD

2010. aug. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk csak azt nem értem, h ez miért vallási kérdés lenne ?!
2010. aug. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!