Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez bűnnek számit ?

Ez bűnnek számit ?

Figyelt kérdés

Bűnnek számit, hogyha vannak dolgok amiket nem akarok megosztani másokkal, de amik talán segithetnének a másiknak ?

Pl. tegnap is megkért egyik haverom,hogy ajánljak neki valami jó fitnesz DVD-t és azt mondtam,hogy nem igazán foglalkozok ilyesmivel.De az igazság az,hogy ajánlhattam volna neki egy jópárat,de nem akartam.Hogy miért ? Hát egy olyan világot élünk, ahol mindenki küzd azért,hogy feljebb jusson és sajnos kivétel nélkül mindenkivel konkurenciában élünk. Természetesen anyumnak segitenék szinte mindenben,mert hát....szeretem,persze,hogy szeretem,de ezen kivül azt is tudom,hogy ő nem szállna szembe velem,ellenben mindenki mással.

Mert ha odajut a helyzet akkor még a legjobb barát is képes harcba szállni veled egy közös célért,akkor meg minek könnyebitsd meg a helyzetét és közben megnehezitsd a sajátodat?

Elég hosszúra sikeredett,de legalább leirtam az okot is,ami ennek a viselkedésnek a hátterében áll. Mit gondoltok ?


2010. júl. 29. 11:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hasonlatnak jó a dvd.

Mindenki magáért küzd, a túlélésért. Csak kevesek azok akik másokért is tesznek valamit.

2010. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Bűnnek számít. Jézus azért jött, hogy ezt az eszmét tűzként és kardként elpusztítsa. Aki megbékél ezzel, az nincs vele.
2010. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Te elég gyík vagy! A társadalmat is gátolod a fejlődésben!
2010. júl. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én vagy ő, Mr.?
2010. júl. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Biblia nyilvánvalóvá teszi, hogy "aki tudna jót cselekedni, de nem teszi bűne az annak".


Sajnos mindannyian önzőnek születünk, de a Biblia örömhíre, hogy ettől meg lehet szabadulni, mert Isten képes arra, hogy önzetlen, boldog életben részesítsen bennünket Jézus Krisztus által!


Üdv. Péter

2010. júl. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ignotus válasza:


Én vagy ő, Mr.?



a kérdező...

2010. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem fogsz Pokolra kerülni emiatt, de azért nem volt szép dolog.

"egy olyan világot élünk, ahol mindenki küzd azért,hogy feljebb jusson és sajnos kivétel nélkül mindenkivel konkurenciában élünk" -> Elárulnád, hogy miben gátolja meg a te előrejutásodat az, ha ajánlassz valakinek egy fittnessz DVD-t?

Egyébként meg szánalmas vagy, mert te a véleményünket kérdezted, és amint megláttad, hogy nem a javadra nyilatkoznak a kommentelők, egyből lehurrogtad őket.

Édes tündérvirágszálam, ez egy olyan oldal, ahol az emberek azt írják le, amit gondolnak, nem azt, amit hallani akarsz. Tudnod kéne, hogy benne van a pakliban az is, hogy nem veregetik meg a válladat, hogy "Jaj, de jól csináltad, így kell ezt! Teljesen igazad van!". Ha te ezen megsértődsz, csak sajnálni tudlak!

Nyugodtan le lehet pontozni, ha nem értetek velem egyet!

2010. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nos, ez bűn. Emlékezz a tálentumokról szóló példázatra. Isten számonkéri majd rajtunk, hogy azzal, amink van, hogyan gazdálkodunk. Természetesen jogod van megtagadni dolgokat másoktól, de pusztán azzal a feltételezéssel, hogy a barátod/ismerősöd sem segítene Neked, szerintem hibázol.
2010. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!