Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez bűnnek számit ?

Ez bűnnek számit ?

Figyelt kérdés

Bűnnek számit, hogyha vannak dolgok amiket nem akarok megosztani másokkal, de amik talán segithetnének a másiknak ?

Pl. tegnap is megkért egyik haverom,hogy ajánljak neki valami jó fitnesz DVD-t és azt mondtam,hogy nem igazán foglalkozok ilyesmivel.De az igazság az,hogy ajánlhattam volna neki egy jópárat,de nem akartam.Hogy miért ? Hát egy olyan világot élünk, ahol mindenki küzd azért,hogy feljebb jusson és sajnos kivétel nélkül mindenkivel konkurenciában élünk. Természetesen anyumnak segitenék szinte mindenben,mert hát....szeretem,persze,hogy szeretem,de ezen kivül azt is tudom,hogy ő nem szállna szembe velem,ellenben mindenki mással.

Mert ha odajut a helyzet akkor még a legjobb barát is képes harcba szállni veled egy közös célért,akkor meg minek könnyebitsd meg a helyzetét és közben megnehezitsd a sajátodat?

Elég hosszúra sikeredett,de legalább leirtam az okot is,ami ennek a viselkedésnek a hátterében áll. Mit gondoltok ?


2010. júl. 29. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A fösvénység és az irigység ott van a hét főbűn között... Szóval....

Nem lesz bajod, ha nem leszel önző. Ha okosan csinálod, kihasználni sem fognak, és még akár meg is kedvelhetnek.

2010. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nemhogy bűn, szerintem undorító. Egy kis számító dög vagy :) Csak sajnos a legtöbb ember pont olyan, mint Te, pont olyan okból, amit leírtál. Hát úgy kell nekik.
2010. júl. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem volt szép dolog tőled. Sajnos ezt az ember embernek farkasa hozzáállást tapasztalhatjuk az élet legtöbb területén, így mi is alkalmazkodunk hozzá. De nem kötelező ilyennek lenni. Meg valamilyen szinten ösztön, hogy saját magadnak kedvezz, de ezért vagyunk emberek, mert képesek vagyunk sok ösztönt felülbírálni.

Szóval inkább legyél szigorúbb magaddal, és legyél őszintébb és törődj másokkal is. Bár elég naiv a felfogásom, de én a magam részéről nem vagyok hajlandó alkalmazkodni ehhez a világszemlélethez.

2010. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"Számitó kis dög"? Miért? Azért,mert arra számitok,ami szinte kivétel nélkül bekövetkezik ebbe a világban minden pillanatban? És azért,mert nem könnyitem meg a munkáját számos sikerképtelen embernek,akik miután segitesz rajtuk még el is felejtik,hogy valaha útbaigazitást kértek?

Hát tudjátok mit?.....Nem hittem,hogy vallásos emberek képesek igy letámadni valakit,de ezzel a hangnemben csak megalázzátok magatokat az én szememben,nem adok olyan személy véleményére,aki "dög"-nek nevez ismeretség nélkül,és még vallásosnak is nyilvánitja magát

Szánalmasak vagytok

2010. júl. 29. 11:58
 5/18 A kérdező kommentje:
11:55- Nálad becsülöm a hangnemet és igy azt is,amit irtál.Köszönöm! Én is naiv voltam valamikor,de ma már csak emlékként él bennem az a periódus.
2010. júl. 29. 12:01
 6/18 anonim ***** válasza:
A felfogásod még hagyján, mert sajnos a mai világban ez érvényesül. De nem értem, hogy ehhez mi köze egy fittnesz DVD-nek? Miben akadályozná az elörejutásodat az, ha ajánlasz neki egyet? Nem kell az élet minden területére alkalmazni ezt a konkurenciaharc-felfogást.
2010. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Pitbull...- az csak egy példa volt

Természetesen nem mindig vagyok ilyen.De sokmindenben igen,mert az apróságokra épitkeznek a nagyobb dolgok.

2010. júl. 29. 12:04
 8/18 anonim ***** válasza:

Rossz példát választottál. Ha az ilyen lényegtelen dolgokban is ezt a stratégiát követed, magadra maradsz.

Kérdesedre válaszolva: Vallási szempontból bünnek számít. Nem vallási szempontból pedig akkor számít bünnek, ha te annak érzed.

2010. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Akkor válsz igazán nagy emberré, ha a jellemedet fejleszted. Ezért kell megküzdj, ez az igazi harc, amikor legyőzöd saját magad, tehát az önzésed. Mindenesetre ne ijedj meg, de ez tényleg bűnnek számít, viszont a bűn arra van, hogy tanulj belőle, megbánd amit tettél, és jóvá tedd, jóvá válj. Nem egy 60-80 éves életre van koncentrálva a létezésed, tehát van időd bőven, és félned sem kell mitől, mert van mi megvéd téged. Minden ember egyenértékű, nem éri meg különbözőnek tekinteni őket, mert csak a "probléma" jöhet belőle, az egész univerzum egység, tekintsd te is annak. :)


ui.: az önzéssel nem jutsz feljebb, ezt jó ha tudod.


üdv és sok sikert.

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egy fitness DVD-t??


Helyesen tetted, én mondjuk még a lábát is eltörtem volna ott helyben, biztos ami biztos, még a végén mástól szerez be fitness DVDt, hogy amikor majd ellenem fordul, annyival is nehezebb legyen neki - vagy legalábbis addig is.


Csak ezek után én nevezném a másikat haveromnak, mert marhára nem az ezek szerint - ezzel a szemlélettel te egyszerűen képtelen vagy arra, hogy bárkinek a barátja legyél.

2010. júl. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!