Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Peldabeszedek8"engen teremtett...

Peldabeszedek8"engen teremtett a Mindenhato minden kezdetek elott. " Szerintetek ez Jezusra vonatkozik-ra utalnak vele?!?

Figyelt kérdés
Koszonom!
2020. máj. 8. 13:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
30%

Példabeszédek 8. fejezete valóban Jézus Krisztusról szól.

Bár Salamon jegyezte le de abban Jézus Krisztus hívogatja az embereket a bölcsességre! De természetesen maga Salamon is ezt szeretné. "Tinéktek kiáltok, férfiak; és az én szóm az emberek fiaihoz van!" Péld. 8,4 Ez a rész beszél a bölcsesség dicséretéről amely "Az Úrnak félelme" Péld. 8,13


"Enyém a tanács és a valóság, én vagyok az eszesség, enyém az erő." Péld. 8,14 - jelenti ki Krisztus önmagáról. Majd folytatva elmondja, hogy Isten-i hatalma mire terjed ki. "Én általam uralkodnak a királyok, és az uralkodók végeznek igazságot. Én általam viselnek a fejedelmek fejedelemséget, és a nemesek, a földnek minden birái." Péld. 8,15-16


Majd beszél arról, hogy akik Istent szorgalmasan keresik megtalálják."Én az engem szeretőket szeretem, és a kik engem szorgalmasan keresnek, megtalálnak." Péld. 8,17 Ugyancsak elmondja, hogy az igazi kincsek Nála vannak és Ő megjutalmazza majd azokat akik Őt szeretik. "Hogy az engem szeretőknek valami valóságost adjak örökségül, és erszényeiket megtöltsem." Péld. 8,21

Majd így folytatja: "Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen." Péld. 8,22

Krisztus az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég.(Lásd még Jel. 22,13; Jel. 1,8;11; Jel. 21,6; Ésa. 44,6)


"Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva." Péld. 8,23 Krisztus már akkor létezett amikor nem volt még bűn és mulandóság, még a föld teremtése előtt.


Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak. Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem. Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét. Péld. 8,24-26


Létezésével kapcsolatban a Szentírás azt mondja "születtem", ezt azonban a legmagasabb értelemben jelenti ki. Ami azt jelenti, hogy mindazt amit az Atyában az Istenség jelentett a Fiú is megkapta. Teremtőből nem teremtmény hanem ugyancsak Teremtő lett. Ilyen tapasztalatot azonban hiába is keresnénk a teremtett világban sehol nem fogunk találni.


Tovább folytatva Jézus Krisztus beszél a föld teremtésében betöltött Teremtői szerepéről: "Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;..." Péld. 8,27 (Lásd még a többi Igehelyet ami utána jön.)


A föld teremtésében betöltött szerepére úgy utal mint "kézműves" Péld. 8,30 - vagyis, mint kivitelező. Majd a fejezet végül visszatér a bölcsesség ajánlására, az Őt szeretők jutalmára és az Őt gyűlölők átkára.


Gábor

2020. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

koszonom•szepen

2020. máj. 9. 16:30
 13/32 anonim ***** válasza:
38%
Bele lehet magyarázni emberi bölcsességeket, de az írás világos. A bölcsességről beszél a király. Ahogy az igébe sem kell velemagyarázni Jézust. Az ige Isten szava és nem Jézus.
2020. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%

#13 Jó vegyük akkor a te értelmezésedet. Miszerint te azt mondod, hogy itt a Péld. 8-ban csak a bölcsességről van szó. Nézzük meg!


"Enyém a tanács és a valóság, én vagyok az eszesség, enyém az erõ. Én általam uralkodnak a királyok, és az uralkodók végeznek igazságot.Én általam viselnek a fejedelmek fejedelemséget, és a nemesek, a földnek minden birái.

Én az engem szeretõket szeretem, és a kik engem szorgalmasan keresnek, megtalálnak." Péld. 8,14-17


A te értelmezésed szerint ezt a bölcsesség mondja nem egy személy. Szerinted ki áll az "Enyém" szó mögött? Létezik e Isten nélkül bölcsesség? Ki által uralkodnak a királyok? Ki által viselnek fejedelemséget, a nemesek és föld bírái?

Ki szeret? Ki az az "Én" az utolsó vers elején?


Menjünk tovább.


"Az Úr az õ útának kezdetéül szerzett engem; az õ munkái elõtt régen.Örök idõktõl fogva felkenettem, kezdettõl, a föld kezdetétõl fogva. Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak. Minekelõtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak elõtte születtem. Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezõket, és a világ porának kezdetét. Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget; Mikor megerõsíté a felhõket ott fenn, mikor erõsekké lõnek a mélységeknek forrásai; Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az õ parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait: Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörûsége valék mindennap, játszva õ elõtte minden idõben. Játszva az õ földének kerekségén, és gyönyörûségemet lelve az emberek fiaiban. És most fiaim, hallgassatok engemet, és boldogok, a kik az én útaimat megtartják." Péld. 8,22-32


Szerinted ez a rész is csak a bölcsességről szól. Ki kenetett fel? Ki született? Ki volt ott a Teremtésnél aki Maga is részt vett benne? Ki volt a kézműves? Ki gyönyörködött az emberek fiaiban? Kit kell hallgatnunk és kinek az útjait kell megtartanunk?


"Boldog ember, a ki hallgat engem, az én ajtóm elõtt virrasztván minden nap, az én ajtóim félfáit õrizvén.

Mert a ki megnyer engem, nyert életet, és szerzett az Úrtól jóakaratot. De a ki vétkezik ellenem, erõszakot cselekszik az õ lelkén; minden, valaki engem gyûlöl, szereti a halált!" Péld. 8,34-36


Kit kell hallgatnunk? Kit kell megnyernünk? Ki ellen vétkezünk? Kit gyűlölünk vagy szeretünk?


Segítségként még egy másik Igehely:


"A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban." 1 Ján. 5,12


Szándékosan tettem fel kérdéseket neked, azért hogy gondolkoznod kelljen! Ha nem akarsz gondolkozni akkor jobb ha a Szentírást sem próbálod meg magyarázni mert a Biblia magyarázatához az biztosan kelleni fog! Anélkül nem megy!


Gábor

2020. máj. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 tgt ***** válasza:
45%

Olvassátok már el az egész részt, nem hosszú.

[link]

Egyértelmű, hogy a bölcsességről szól.

2020. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

a•bolcsesseg•egy•megszemelyesitett•valaki

!!

2020. máj. 10. 10:35
 17/32 anonim ***** válasza:
31%

#15 Nem csak a bölcsességről szól hanem Krisztusról is! Ne csak olvasd hanem értelmezd is!


Gábor

2020. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

koszonom•s•valaszokat

!!

2020. máj. 10. 12:03
 19/32 A kérdező kommentje:

tobb•helyen•mez•a•szimbolikaja•a•bolcsessegnek•a•b

eszedekben

peldabeszed•bolcsessegbeszede•jeremias

JErEmiad•katolikus•biblia

2020. máj. 10. 13:28
 20/32 anonim ***** válasza:

“ Ne csak olvasd hanem értelmezd is!”


Ki értelmezze? Ember? Gondolod, hogy az jó lesz? Vagy az, hogy ez a rész Jézusról szól isteni értelmezés?

2020. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!