Miért mondják annyian, hogy már nincs suükség vallásra
amikor Nietzsche teljesen jól megjósolta mi fog történni
a legtöbb emberrel, ezáltal pedig a társadalommal?
Figyelt kérdés
Tényleg egy csomó ember (pesszimistán) nihilista, cinikus, depressziós lett, megszűnt egy csomó közösség, és a legtöbb embert csak akkor nem zavarja, hogy alapból nincs értelme az életnek, csak ha adunk neki, amikor jól érzik magukat, amikor rossz kedvük van, akkor viszont öngyilkos hajlamot vált ki a legtöbb emberből, és az életcél választás is nehezebben megy azóta egy csomó embernek.
A boldogságindexeket szerintem nem jó (mindenféle gazdasági szempontok) alapján állítják össze. Volt viszont egy olyan, aminél csak megkérdeztek egy csomó országban egy csomó embert, hogy mennyire tartják boldognak magukat, és ez alapján főleg vallásosabb országok jöttek ki a legboldogabbnak.
Na és. A gyerek is boldog. Mégsem mondod azt, hogy "inkább gyerek maradok".
2020. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
13/17 anonim válasza:
Az ENSZ boldogság indexe is így készül minden évben, csak mellékesen rakják mellé a gazdasági és társadalmi adatokat. A lista alapvetően egy reprezentatív felmérésből jön létre, amiben egy 10-es skálán kell az embereknek értékelni az életüket, amin az 1 a legrosszabb és 10 a tökéletes élet. Abba valóban bele lehet kötni, hogy ez így inkább elégedettséget mér, nem kimondottan boldogságot, de szerintem az elégedettség is jó mérce.
2020. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
14/17 anonim válasza:
Nietzsche sok gondolata ma is megszívlelendő, de alapvetően a pesszimista ember nézőpontját taglalja.
És sok megállapítása idejétmúlt.
A depressziós és bizonytalan ember állapota és a vallás elég csekély mértékben függ össze. Sokkal inkább arról van szó, hogy az emberek mindig egy környezetben élnek, hol egyszerűbb ,hol bonyolultabb hatások érik. Ezekre reagálni kell. Aki átlátja és érti a környezete működését, az képes helyes válaszokat adni, ezért sikeres, önálló, ha neveltetése nem ösztönözte erősen, nincs szüksége a vallásra. Ha viszont folyamatosan problémái vannak a környezetével (emberrel vagy természettel), akkor elveszettnek érzi magát, netán az elviselhetetlenségig jut el, és akár öngyilkos lehet, esetleg ekkor a vallásba menekül, onnan remélve élete jobbá alakulását. Nem véletlen, hogy tartósan rossz gazdasági romlás megnöveli a vallásosok számát.
2020. máj. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
15/17 anonim válasza:
Ízlések és pofonok. Dánia, Hollandia, Norvégia számomra hideg ország, télen nem vagyok boldog, ott sem lennék. Ausztrália vagy Új-Zéland felejtős, mert nem esik eső. Néztem az emberkéket, akik majd megbolondultak az örömtől, amikor 1 év után el kezdett esni az eső. Magyarországon ez természetes, hogy esik az eső. Ki van nyalva itt a fenekünk, szerintem itthon nekünk kellene a legboldogabbnak lennünk!
2020. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
16/17 anonim válasza:
Különben tényleg romlik a társadalom és a környezet, plusz jött a Korona vírus, egyre rosszabb a világ vallástól függetlenül.
2020. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
17/17 anonim válasza:
Hogy végezte Nietzsche, megbomlott az elmèje, pszichèje a tèvtanaiban, az embert Isten alkotta a sajàt kèpmàsàra, mi mindannyian teretmènyei vagyunk, nem szabad a vallàst elhagyni, ez nem olyan, hogyha nem hiszek, akkor nincs Isten, Isten akkor is lètezik és mindenkinek az èletèben jelen van.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!