Kik voltak a Szentháromság èrtelmi szerzői?
Az első hatalomra jutott egyházak, akiket maga Konstantin császár sürgetett, hogy ezzel kapcsolatosan, mielőbb hozzanak döntést. Hogy igy valamilyen módon sok "pogányból" keresztény legyen, megalkudtak ezt illetően, és az amúgy is hamis imádat bizonyos részeit keverték engedményként ezeknek az embereknek, csak hogy keresztények száma növekedjen.
Sajnálatos, hogy nem Isten tiszta imádata volt ezeknek az embereknek a Fontos, hanem az embereknek való megfelelés.
ez rányomta a bélyegét a későbbiekben is, és napjainkban is, úgyan úgy működnek ezek a vallások, hogy az embereket megnyerjék, és minél többen legyenek.
azonban egy valamit elfelejtenek, hogy Isten nem ezt kérte, és felhivta a figyelmet arra, hogy nagyon kevesen találják meg a helyes Istenhez vezető tiszta imádatot,.
szomorúen ovasom sokszor mikor azzal érvelnek némelyek, hogy "Mi többen vagyunk, ennyi ember nem tévedhet"
S az Irásokat figyelembe véve, mindig a Tömeg pusztult el, és kevesen maradtak életben
Ennek ellenére, még mindig a "tömegvonzás" a lényeg Náluk, nem az igazság, s ezzel mint ha Istent arra kötelezné, hogy másitsa meg a saját szavát, annak értelmét, a kedvükért, és a megbocsájtásra apellálva, megynugtatják magukat, ami által hatalmas csapdába tették saját magukat.
New Catholic Encyclopedia:„Az »egy Isten három személyben« megfogalmazás a IV. század vége előtt nem lett szilárdan lefektetve, és egyáltalán nem volt szerves része a keresztény életnek és hitvallásnak. Az apostoli atyák körében még csak távolról sem volt ilyen felfogás, illetve elképzelés” ([1967] XIV. köt., 299. o.).
The Encyclopedia Americana: „A keresztény hit a judaizmusból ered, a judaizmusra pedig szigorúan az egyistenhit jellemző. Az út, amely Jeruzsálemből Niceába vezetett, aligha mondható egyenesnek. A negyedik század háromságtana egyáltalán nem volt az isteni természetről szóló korai keresztény tanítás tükörképe; ellenkezőleg, eltérés volt attól a tanítástól” ([1956] XXVII. köt., 294L. o.).
John L. McKenzie, S. J., a Dictionary of the Bible:
„A személyek háromsága az egységes természeten belül a »személy« és a »természet« kifejezésekkel, azaz gör. [görög] filozófiai fogalmakkal határozhatók meg; ezek a kifejezések tulajdonképpen nem találhatók meg a Bibliában. A háromsághívők meghatározásai hosszas viták után születtek meg, amelyek során ezeket és más fogalmakat is, például a »lényeg« és a »szubsztancia« fogalmát néhány teológus helytelenül Istenre vonatkoztatta” ([New York, 1965] 899. o.).
Ezek a forrásanyagok mind kijelentik, hogy a magukat keresztényeknek nevező vezetők, a pogány vallásokból átvették ezt a hiedelmet, és keresztény tanitást szinezetet adva igy adták tovább az embereknek.
ezzel, betöltötték Isten szavában azt a próféciát, mely szerint más tanitásokkal fogjul ejtik az emberek tömegeit.
"Valaki tud mèg bizonyitèkot a Mátè.28:19.-en kivül a három istensèg bizonyitására?"
Hát, három istenség nincs benne a Szentírásban, se a Mt 28,19-ben, se máshol. Valahol az egyiptomi, sumer vagy más mitológiákban olvashatsz istenségekről, többről is mint három.
A kereszténység nem tanít három istenséget. Három Személyű Egy Istent igen. "Az isteni személyek nem osztják meg egymás között az egyetlen istenséget, hanem mindegyik teljes egészében Isten: Az Atya egészében az, ami a Fiú, a Fiú egészében az, ami az Atya, az Atya és a Fiú egészében az, ami a Szentlélek: azaz egyetlen Isten a természetet illetően. A három Személy bármelyike az a valóság, tudniillik isteni substantia, essentia, vagyis natura."
"Az első hatalomra jutott egyházak, akiket maga Konstantin császár sürgetett, hogy ezzel kapcsolatosan, mielőbb hozzanak döntést"
SZÓKIMONDÓ szöveg következik, tehát aki érzékeny az ne olvasson tovább.
Mekkora hülyeséget tud terjeszteni a Jehova Ostoba Tanúi vallásszervezet, az ész megáll. De ezt a sok szart, ami ide lett öntve, nagyon egyszerűen lehet cáfolni.
1. A kereszténységet még javában üldözték, és semmiféle hatalommal nem rendelkezett, amikor a már használták a "Háromság" kifejezest, pl. Tertullianus-nál. Vagy ott vannak azok a még régebbi keresztény és pogány dokumentunok, amikben le van írva, hogy a keresztények abban hittek, hogy az istenük testté lett.
2. Miféle "hatalomra jutott egyhazak",te nagyon hülye? A történelmi források alapján (lásd Ireneusznál vagy Szent Kelemennél) Róma már a korai egyház idején is primátussal rendelkezett, csak politikai hatalma nem volt még. Tehát lelki hatalma Rómának már az Ősegyház idejen is volt, mivel BELESZÓLT más gyülekezet ügyébe. Vagyis a kereszténység körében már a Konstantinuszi fordult előtt is tekintélye volt Rómának.
A sarlatán papjaid ezt ugye nem tanították neked?
3. A császár nagy ívben leszarta, hogy a Niceai zsinton milyen határozatokat hoznak. Neki csak az volt a fontos, hogy a Római Birodalom egységben legyen. Azon a zsinaton az egyházfiak egyébként sem új tanítást hoztak, az arianizmus miatt, hanem a régit erősítették meg.
4. A Szentháromságot még a Biblia is tanítja, és azért kell nektek az UVF, mert annak az újszövetségi részeből az összes utalást eltüntettétek. Az ócska, bóvli Bibliátokat már a Magyar Bibliatársulat is lelelezte egy közleményében. Azóta sem tudtátok egy szaklapban sem megvédeni.
Ha ennyire nem értesz a vallástörténelemhez, akkor inkább ne írj semmit. Látod, én még csak hívő sem vagyok, de legalább képben vagyok.
Erről ennyit.
"Kik voltak a Szentháromság èrtelmi szerzői?"
Isten, Isten és Isten
"Kutatások szerint ugyanis benne van a pakliban zsidóság a babiloni fogság előtt poloteista nézeteket vallott. Erre találtak érveket is a szakértők."
A kutatások szerint ez már nagyon rég cáfolva van. Amúgy is minden benne van a Tórában, ott pedig nyoma sincs a többistenhitnek. Nem kamu kutatásokra kell hagyatkozni, hanem magunknak kell utánajárni a dolgoknak. Lassan pénzt fogok kérni a tanításodért tőled
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!