Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyén férfiak, nektek...

Keresztyén férfiak, nektek számít, hogy egy nő tudjon írni, olvasni vagy főzni?

Figyelt kérdés
Hajlandóak vagytok eltartani a barátnőtöket vagy feleségeteket? És ha igen, vártok cserébe valamit?

2020. márc. 1. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Mi az a keresztyén?
2020. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Keresztjén?
2020. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Na ná,nem fogom seghülyére bízni a gyerekem nevelésének felét.

Én inteligens művelt nőket keresek.

2020. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Azon szemet hunynék hogy nem tud főzni, na de hogy ne tudjon olvasni? Elfogadhatatlan, milyen közös témánk lehetne?


Nem világos, eltartás alatt azt érted, hogy jóval többet keresnék, vagy azt hogy ő nem is dolgozna?


Ha csak én keresnék ő pedig nem akkor nem venném ki a részem a házi munkából (főzés, mosás, takarítás, sb.) és elvárnám hogy önszántából végezze el mindezt, vagy ha nem semmi probléma, de akkor menjen dolgozni, az sem érdekel ha csak aprópénzért de legyen valami munkája.

2020. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Írni, olvasni? Ezt a kérdést itt, 2020-ban akartad feltenni, vagy az "Itten vala az gyakori kérdéseknek az fóruma" kódexben 1450-ben?
2020. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%

"Azon szemet hunynék hogy nem tud főzni, na de hogy ne tudjon olvasni? "


100 évvel ezelőtt akkor egyedül haltál volna meg.

2020. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Számít. Ma a világ ezen felén aki analfabéta, az saját döntéséből az és nekem nincs dolgom olyannal, aki így dönt.


A főzés már sokadlagos kérdés.


Egyébként hajlandó vagyok biztosítani a családom anyagi boldogulását, de erre aligha van esélyem egyedül az életszínvonalom feladása nélkül. Szóval különösebb realitása ennek nincs. Nem várnám el a (hipotetikus) feleségemtől, hogy dolgozzon, ha a gyermekeinket nevelné, de ennek sajnos, mint mondtam, kevés realitása van.


És igen, várok cserébe valamit, mert az emberi kapcsolatok lényege a kölcsönösség. Véleményem szerint a család, mint társadalmi és kulturális egység egy működőképes modell, akár tradicionális értelemben is, tehát ahol a férfi az anyagi szükségleteket, a nő pedig az otthoni körülmények élhetőségét biztosítja. És ez nem azt jelenti, hogy a nőnek a konyhában a helye, sem pedig azt, hogy a család szelleme ennyiben kimerülne.


Amúgy pedig amit személy szerint elvárnék a nőtől, az leginkább a hűség. Ha én tartom magam a hitvesi eskühöz, addig az a minimum, hogy a másik is.

2020. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most függetlenül a vallástól: tekintve, hogy a jelenlegi hatályos köznevelési törvény érelmében a tankötelezettség 16 éves korig tart. Elég valószínűtlen, hogy valaki ez idő alatt nem tanul meg írni-olvasni. Vagy ha nem járt iskolába, akkor a szülők bűncselekményt követtek el. Kivétel nyilván, ha valaki szellemileg sérült és azért nem tud írni-olvasni. De akiknél ez a sérülés ilyen súlyos - minden jószándékkal - nem biztos, hogy alkalmasak házasságkötésre, párkapcsolatra (ettől még ugyanolyan értékes emberek).
2020. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 pelgrim ***** válasza:
26%
A szeretetre nem gondol senki ?
2020. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Írni-olvasni oké, a főzés nem fontos.
2020. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!