Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység valamelyik...

A kereszténység valamelyik ágazatában tiltják a vérvételt ill. véradást?

Figyelt kérdés

2020. febr. 8. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom,hogy a Jehova tanúi. Mondjuk szerintem aki olyan egyházhoz csatlakozik ami egy ilyen dolgot tilt azt közel sem mondanám épeszű embernek.
2020. febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
A jehovások tiltják, mert félre értelmezik a Bibliát, ugyanis a Biblia tiltja a vér fogyasztását. Azt nem tudom milyen hallucinációk hatására kezd valaki párhuzamot látni a vér fogyasztása és annak egészségügyi célú felhasználása között.
2020. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
A kereszténység nem tiltja, csak a jehovák, de ők nem keresztények. Önmeghatározásuk szerint ők keresztények (sőt azt gondolják, hogy ők az egyedül igaz keresztények), de mivel annyi alap keresztény tanítást tagadnak (Jézus kereszthalála, pokol, Szent Lélek személye, stb.), hogy ezzel magukat kirekesztik a kereszténységből.
2020. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Engem érdekelne hogy van-e más felekezet is a tanukon kívül.
2020. febr. 9. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!