Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos katolikusok! Ti...

Vallásos katolikusok! Ti vártatok az első együttléttel a házasságig?

Figyelt kérdés

2020. febr. 7. 22:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%
Ebben van valami, viszont házasság után is ugyanúgy vannak szép számmal problémás esetek, plusz nem kötelező a szextől teherbe esni, lehet védekezni is. Aki meg nem vedekezik, azt nem érdeklik általában a vallási előírások sem(itt tisztelet a kivetelnek)
2020. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%
Mi még nem vagyunk házasok, de igen, várni szeretnénk a házasságig. :)
2020. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nem, de ismerőseim többsége igen.

Ha visszamehetnék, másképp lenne. Nagyon sok igazság van abban, hogy érdemes várni. Sokkal kevésbé sérül az ember. Én megbántam, pedig nem alkalmi viszony volt, hanem tartós, több éves kapcsolat, amiből reméltem, hogy házasság lesz. De nem lett és most már utólag látom, hogy nem lett volna jó, ha összeházasodunk.

2020. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

"házasság után is ugyanúgy vannak szép számmal problémás esetek"

Nem ugyanúgy. A házasságban élőknél azért sokkal jobb a helyzet. De igaziból nem is a házasságot érdemes összehasonlítani a nem házassággal, hanem pont azokat a párokat, akik a házasságkötés előtt nem éltek nemi életet (másokkal sem, egymással sem) érdemes összehasonlítani az összes többi párral. Nagyságrendekkel jobbak a mindenféle mutatóik:


"az általános szociológiai kutatások addig a megállapításig jutnak el, hogy a templomban kötött házasságok kisebb arányban bomlanak fel, mint

a többiek. Viszont sok olyan fiatal is van, akik valamilyen formában vallásosak ugyan,

de nem követik az egyház iránymutatását például szexuális kérdésekben.

Léteznek azonban olyan vizsgálatok is (melyet elsôsorban lelkiségi mozgalmak és

élô plébániai közösségek fiataljainak körében végeztek), amelyek azt kutatták, mi a

gyümölcse, ha a hívô fiatalok a házasság elôtt tartózkodtak a szexuális kapcsolatoktól

és a házasságban is a hitre építik életüket. Ilyen esetekben csupán 2–5%-ra tehetô a

válási arány. Csak olyan kapcsolatok bomlottak fel közöttük, amelyekben súlyos pszichés sérülés volt kimutatható, vagy olykor a hitélet romlott meg. – Összefoglalva:

amíg a világban egy megkezdett párkapcsolatnak (ide számítva a fiataloknak felelôtlenül megkezdett kapcsolatait is, amelyet legalább az egyik fél komolynak álmodott) legfeljebb 30% esélye van arra, hogy „megmaradjon”, a mélyen keresztény

módon készülôknek 95% (azt is mondhatjuk, hogy 99%) az esélye.

18"

[link]

2020. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem sok értelmét látom az ilyen kutatásoknak. Az hogy egy házasság nem válással végződik, még nem jelent "sikeres" párkapcsolatot. Ezt nem is lehet ebben mérni szerintem. Nem verseny.
2020. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
Akik a hitre építik az életület, elfogadják a vallást, mint iránymutatót, azoknál végük is tényleg jobbak az arányok, viszont manapság véleményem szerint egyre kevesebb a valóban hívő fiatal. Viszont azt szeretném megköszönni, hogy normális stílusban tudunk beszélgetni, ez itt ritka :)
2020. febr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

"Az hogy egy házasság nem válással végződik, még nem jelent "sikeres" párkapcsolatot. Ezt nem is lehet ebben mérni szerintem."

Akkor miben kéne mérni? Valahogyan meg kell határozni, ha pont erről akarunk beszélgetni

2020. febr. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
36%
Miért kik akarnak erről beszélgetni? Mégis miről? Hogy miben mérhető egy házasság minősége? Hogy a házasság előtti önmegtartóztatás valamiféle garancia lenne a minőségibb házasságra? Mert hogy ezt írtam, hogy szerintem ezt nincs miben mérni, és elég értelmetlen is. Nincs ilyen garantált szavatossági idő, amit megkaphat az, aki vár az együttléttel a házasságig. Ezt nem valamiféle biztosítékként vállalja az ember, hogy cserébe majd talán nem lesz később elhagyva. Nem egy láthatatlan rövidpóráz, amivel majd egy életre féken tarthatod az embert. Az ilyen elgondolásoknak semmi köze a szeretethez, ami legfőbb ok lenne a házasságra. Azok akik várnak, egymásért várnak, szeretnék megadni a kereteit, a módját, mert mindkettőjüknek különleges, férjként és feleségként megélni pedig egészen más, mint két kölyökként a szülői ház egykori gyerekszobájában, vagy egy házibulin a fürdőszobában. Később is adhat egy plusz mélységet a kapcsolatnak, de önmagában ez a tény, hogy valakik várnak, nem garancia semmire. Aki ezért vár vele, az önző és számító. A válások arányában meg nem lehet győztes módszert kikiáltani. Sokféle életút van, nem biztos, hogy a látszólag tökéletes pálya a mindenki számára követendő.
2020. febr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
64%
Tiszteletben tartva a vallásosságot, azért azt tudomásul kell venni, hogy a hosszú harmonikus párkapcsolathoz hozzátartozik a szexualitás is. Unokahúgom együtt járt egy helyes fiúval, édesek, aranyosak voltak együtt, bújtak egymáshoz, de az első együttléttel megvárták az esküvőt. Másfél év után már váltak is, mert kiderült, hogy az ágyban viszont nagyon nem passzoltak, egyszerűen nem működött közöttük a kémia. A válás után azt mondta, hogy ez egy nagyon jó tanulság volt a számára és hiba volt várnia, mert számára egy hatalmas kudarc és negatív élmény volt a nászéjszaka és az utána következő hónapok, amikor is arra várt, hogy jobb legyen a szex. Azóta már találkozott egy másik fiúval, akivel pár hónap után már éltek házaséletet, ami viszont az első perctől kezdve kellemes és fantasztikus volt. Szerintem házasság előtt mindenképpen kipróbálnám, hogy a leendő férjemmel működne-e közöttünk a szex, mert ha nem, akkor abból vagy nem lesz hosszú házasság vagy boldogtalan párkapcsolatban fogsz élni.
2020. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%
Nahát, sosem gondoltam volna hogy a kémia az ágyban kezdődik...
2020. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!