Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos katolikusok! Ti...

Vallásos katolikusok! Ti vártatok az első együttléttel a házasságig?

Figyelt kérdés

2020. febr. 7. 22:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Katolikus vagyok, szűz és nem házas, szóval eddig stimmel. Hogy mi lesz 1 év múlva vagy 2 év múlva, azt nem tudom. Nyilván az lenne az eszményi is követendő, hogy várunk. De olykor a hívő ember is elbotlik a bűnökben.
2020. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Egyrészt hiába a hittan meg a vele járó templomba járás, én otthon nem kaptam vallásos neveltetést, és senki nem mondta nekem, hogy szexelni csak esküvő után lehet. Tényleg soha senki. Sem a papok, sem a tanárok, sem a szüleim, de még később, felnőtt koromban sem hallottam erről senkitől, egyedül a nagyszüleim meséltek róla mint szokásról, hagyományféléről, hogy a lányok szüzen mentek férjhez, amit arra lehetett visszavezetni, hogy akkoriban nem tudtak védekezni, a gyereket meg fel kellett vállaltatni valakivel, de nem mondták, hogy ennek bármi köze lenne Istennek, és egyszerűen nem éreztem bűnnek amit teszek. Olyannyira nem, hogy arra is csak utólag jöttem rá, hogy egyszer egy gyónás során (amiben talán vagy 5-ször volt részem), a pap ennek a bűnnek a meggyónására próbált rávezetni, csak akkor nem értettem mit akar. Amikor megtudtam, hogy házasságon kívül szexelni bűn, akkor jöttem rá, hogy erre célozgatott, gondolom a korom miatt. Bár kissé durva, hogy még egy pap is abból indul ki, hogy bizonyos kor felett erről tuti van mit gyónni. És ha szent eunuch vagyok? Na mindegy. Nem éreztem bűnnek. Most sem gondolom annak, ugyanakkor hiszek a hűségben, a monogám kapcsolatokban, a házasság szentségében, és azt gondolom mint mindenben, ebben is felelősséget kell vállalnunk a tetteinkért. Ceremóniától függetlenül.
2020. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Igen.
2020. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Sssaszem válasza:
28%
Nehogy már bűn legyen az, hogy házasság előtt szeretkezel. Nehogy már a mondja meg, hogy mit szabad, mit nem. Nekem ez már túl sok.
2020. febr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Sssaszem válasza:
14%
Meg van kötve a kezem, a vallástól. Hadd éljek már szabadon. Jobb, ha nem házasodok meg és akkor nem válok el punktum. Ilyen egyszerű az élet.
2020. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

"Meg van kötve a kezem, a vallástól. Hadd éljek már szabadon."

:) Éljél! Vezess biztonsági öv nélkül, mássz sziklát biztosító kötél nélkül, menj át a piroson akármikor, sétafikálj az autópályán, ahogy tetszik. Mind megteheted, ilyen egyszerű az élet.

2020. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%
Kedves utolsó, ne keverd a vallási törvényeket az állami törvényekkel.
2020. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem az állami törvényekről beszélek. Hanem az életedről. Úgy teszed kockára, ahogy csak tetszik, nagyon egyszerű az élet: egyszerűen csak nem kapcsolod be a biztonsági övet, máris elég jó esélyt adsz magadnak arra, hogy időnap előtt meghalj.

De van, aki akkor is bekapcsolja a biztonsági övet, ha 1000%, hogy nem fog jönni rendőr, aki az állami törvényekre hivatkozva megbünteti - pusztán azért, mert elhiszi a mérnököknek, akik beletervezték az autóba a biztonsági övet, hogy egy borulás esetén az életét mentheti meg.

És olyan is van, aki Istennek (is) elhiszi, hogy a szabályok nem azért vannak, hogy kitoljanak velünk, hanem a saját érdekünkben.

2020. febr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%
Viszont attól nem hal meg senki hogy nemi életet él a házasság előtt.
2020. febr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

"attól nem hal meg senki hogy nemi életet él a házasság előtt"

Ő maga nem. De a házasság előtt így összehozott babák közül annál többen...

2020. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!