Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan bünteti meg a...

Isten hogyan bünteti meg a romlott papokat e világban?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
evilágban sehogy.
2010. júl. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
sajnos nem hogy isten nem bünteti meg őket, de a rendőrség se:S
2010. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ahogy a romlott nempapokat
2010. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Most ezt az intelmet intézem hozzátok, papok!


Ha nem hallgatjátok meg, és nem szívlelitek meg, s nem dicsőítitek meg nevemet - mondja a Seregek Ura -, akkor átkot küldök rátok, és átokká változtatom áldásaitokat. Sőt már átokká is változtattam, mert senki sincs köztetek, aki ezeket szívére venné.


Nos, eltöröm karotokat, arcotokba szórom a szemetet, ünnepeitek szemetjét, és benneteket is kiszórlak vele együtt.


Akkor megtudjátok, hogy én küldtem nektek ezt az üzenetet, hogy megszűnjék Lévivel kötött szövetségem - mondja a Seregek Ura.

Mal 2.5

Szövetségben voltam vele: ez élet volt és béke - de így adtam neki; félelem és rettegés - félt engem, és tisztelte a nevemet.


Igaz tanítás volt a szájában, ajkán nem volt semmi hamisság. Velem járt, békében és egyenes lélekkel, és sokakat eltérített a gonoszságtól.


A pap ajkának kell ugyanis a tudást őriznie, és az ő szájából várják a tanítást, mert a Seregek Urának követe.


Ti azonban letértetek az útról, sőt sokakat félrevezettetek a tanítással. Ti bontottátok fel Lévi szövetségét - mondja a Seregek Ura.


Én ezért megvetetté és alávalóvá tettelek benneteket az egész nép előtt, mert nem jártatok útjaimon, hanem a tanításban tekintettel voltatok az emberek személyére.


Vajon nem egy atyánk van-e mindannyiunknak? Vajon nem ugyanaz az Isten teremtett-e minket? Miért viselkedünk akkor egymással szemben áruló módon, megsértve atyáink szövetségét?" (Mal 2.1.-2.10)


Ez az ószövetségi papokra vonatkozott, ám meglehet, hogy...

2010. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem bünteti meg sehogy,elég baj az azoknak,hogy ilyen dolgokban hisznek,hogy cölibátus meg nemiség elfolytása,papi nőtlenség.a büntetésük az,hogy szexuális zavarokkal küzködnek.
2010. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha a korrupcióról beszélünk akkor meg az a büntetésük,hogy hazug képmutatóként bélyegzik meg őket,amit szintén saját maguknak köszönhetnek.
2010. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!