Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A túlvilágon még van remény?

A túlvilágon még van remény?

Figyelt kérdés
Vannak ezen a földön, akik minden próbálkozásuk és soha senkinek rosszat nem akarásuk ellenére egyedül maradnak a vágyaikkal, és azzal a tulajdonságukkal, hogy szeretnének szeretni. Ők remélhetik, hogy amennyiben a mennybe kerülnek ott átélhessék ezeket a valóra nem váltott vágyakat ill.hogy szerethessenek valakit, vigyázhassanak valakire?
2020. jan. 8. 23:20
1 2
 11/14 pelgrim ***** válasza:
0%

Igen, szerintem van az a remény, hogy egy újabb életben, egy ujabb inkarnacióban, ujabb esélyekkel, jobban teljesítesz ezen a téren. És mindazok akikkel eddig nem jött össze, vigyáznak rád és azon dolgoznak, hogy egy következő életben sikerüljön neked.

A túlvilág bizonyos, nem tudományos, de szerintem nagyon szavahihető kutatások eredménye szerint egy tökéletesen rendezett szellem vagy (ön-)tudat világa, a lelkek birodalma.

2020. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Az a reménységed lehet, amelyről Krisztus gondoskodott: feltámaszt a Királyságában, és itt a földön élhetsz örökké.

Persze nem ilyen körülmények között, mint jelenleg élünk. Ha így kellene élnünk örökké, az inkább büntetés lenne.

Isten ezeket ígéri oda:

Ézsaiás 33:24"Egyetlen lakos sem mondja majd: „Beteg vagyok.”A népnek, mely a földön lakik, megbocsátják a vétkét."

János 5:28, 29

"Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek: akik jó dolgokat tettek, feltámadnak, hogy éljenek, akik gonosz dolgokat tettek, feltámadnak, hogy megítéljék őket."

elenések 21:4 "És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

Jelenések 22:1, 2 " És megmutatta nekem az élet vizének folyóját: tiszta, mint a kristály, és az Isten és a bárány trónjától folyik lefelé a város főútjának a közepén. A folyó mindkét partján az élet fái voltak, melyek tizenkétszer hoznak termést, minden hónapban megtermik gyümölcsüket. És a fák levelei a nemzetek gyógyítására voltak."

2020. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy azoknak, akiknek hirdették az evangéliumot itt a földön, és nem hittek benne, a haláluk után biztos nincs több esély. Azoknak, akiknek nem volt lehetőségük hallani, talán még van.

De ez csak spekuláció, Jézus elvárta a mielőbbi megtérést mindenkitől, éppen azért, mert a halál után (test híján) már senki nem tud tenni semmit, ennélfogva már nem tud megtérni sem, ugyanis a megtérés cselekedetekben is meg kell nyilvánuljon, ezt mind Jézus, mind keresztelő János hangsúlyozta.

Ami pedig a szeretést illeti: annyi szükséglet, szenvedés, nyomorúság van a világban (őseink bűnei és a saját bűneink miatt), hogy erre mindenkinek, neked is van bőven lehetőséged, nem a mennyben, hanem itt a földön. Erre buzdítanálak is, hogy ne az égre nézegess, hanem nézz körül a közeli és távoli környezetedben. Ha valaki nem fogadja el a szeretetedet, rázd le a port a lábadról, és menj másokhoz.

üdv Stefán

2020. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%
A szenvedés részben az emberek bűnei, részben az isten bűnei miatt van. Bìzunk benne hogy az isten bunkó elméjében is világosság gyullad egyszer, és akkor jó világ lesz.
2020. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!