Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye van némi remény?

Ugye van némi remény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

22 éves lány vagyok, keresztény, baptista gyülekezetbe járok heti rendszerességgel. Nem részletezem a közösségünket, hanem inkább azt a személyt, aki (sajnos) nem a gyülekezet tagja. :( Szóval, történt körül-belül 2 héttel ezelőtt, hogy egy gyülis összejövetel alkalmával az egyik fiú elhozta a barátját is, amolyan "bemutatom mi az a kereszténység" jelleggel. A lényeg, hogy ez az "idegen" srác nem tartozik közénk és nem is keresztény! Világi, bár azt nem tudom, hogy ez mennyire negatív jelenleg. A "probléma" az, hogy én gyakorlatilag első látásra beleszerettem ebbe a fiúba.... Ezelőtt 22 évem alatt soha de soha nem történt velem ilyen de még ehhez hasonló sem. Nem tudom mit tegyek sajnos, a barátaim szerint felejtsem el, mivel sokat biztosan nem jön majd a gyülibe. Ha mégis, nyilván nem azért hogy velem ismerkedjen... :( Egyszerűen nem tudom kiverni Őt a fejemből, a mosolyát, a hangját... Beszéltünk pár szót, de alig jött ki hang a torkomon... Szerintem totál hülyének nézett, bár bízom benne hogy nem. Nagyon furcsa ez nekem, hogy valaki ilyen hatással van rám 1-2 találkozás után... A szüleim minden bizonnyal nem támogatnának egy ilyen kapcsolatban, ha lenne valaha kapcsolat - tegyük fel. A kérdés az lenne, hogy szerintetek mit tegyek? Kezdeményezzek a fiúnál és ha igen, akkor hogyan tegyem?



Válaszokat előre is köszönöm! :)


2018. júl. 26. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Kezdeményezz. És ne a szüleidnek akarj megfelelő párt találni, hanem magadnak. Neked kell majd vele élned, nem nekik.
2018. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SolarPlexus válasza:

Szia!


A szerelem nem nézi a vallásod. Ha tényleg szereted, akkor menj utána. A vallás szép, és sok jót taníthat, de azt biztosan nem, hogy a szíved ellen tegyél. A vallás csak a természet után jön. Ha a család nem fogadja el az miért gond. Te vagy szerelmes, és nem ők. Most nekik akarsz megfelelni, vagy szeretnél boldog lenni? Egy régi idézettel élve:"Amikor 5 éves voltam, anya azt mondta a boldogság a kulcs egy szép élethez. 6 évesen, amikor iskolába mentem és megkérdezték, mi akarok lenni, ha nagy leszek, azt írtam: “boldog”. Azt mondták, hogy rosszul értelmeztem a kérdést. Azt mondtam, rosszul értelmezték az életet.”"

Boldog ember szeretnél lenni,vagy olyan, aki mindig megfelelt mindenkinek? Gondold végig. A te döntésed. Én ezt már meghoztam, és boldog vagyok miatta. Hát te?

2018. júl. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Először én türelmes lennék. Velem is volt hasonló, de az ilyen fellángolások nálam 1-2 hónap után elmúltak. Várnék egy kis időt.

Az biztos, hogy egy higgadtabb pillanatomban elgondolkodnék, hogy vajon az Úr Jézus mit tanácsolna? Vagy mire akarna megtanítani ebből a helyzetből? Van egy ilyen "módszer", hogy megpróbálod Jézus szemével látni magad és ezt az egész helyzetet. Ő milyennek lát téged ebben a helyzetben, mit akarhat tőled?

Ha úgy érzed, hogy kezdeményezni kéne, akkor meg mindenképpen először barátkoznék. Próbálnám megismerni őt, mint ember. Közös programok a baráti társasággal, akár nem is egyházi jelleggel, de közös kirándulás vagy ilyesmi.

2018. júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia, baptista testvérként írok: először is imádkozz. Nem feltétlen kell leírni egy embert, csak mert nem felel a papírformának, de nem azt mondom, hogy add neki oda magad. Én nem hiszek a véletlenben, nem gondolom, hogy véletlen van ott. Először is várj. Ha tetszik, ha nem, nem a te dolgod kezdeményezni, pláne nem ebben a helyzetben. Várj, de ne bújj el, vegyen ő is észre. Ha tudsz, beszélgess vele ismerd meg, de engedd, hogy Isten vezessen közben, nehogy elnyomd magadban a figyelmeztetéseit. Szólni fog, ha kell. És lazíts, nem maradtál le semmiről. Ha neked lett szánva, akkor úgyis együtt lesztek. :)
2018. júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
A Teremtő tanácsa:(1Korintusz 7:39) . . .házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.
2018. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Nézd csak, az ötös válasz a tipikus farizeusi gőgös jehovista felfogás. Mondjuk nekik a megtérés nem azt jelenti, ami egy kereszténynek, hanem azt, hogy megfürdik az Atya, a Fiú és a jehovista őrtorony nevében. Ezek csak egymás között házasodhatnak, mert nekik ezt jelenti az Úrban. Neked viszont azt, hogy csak mert érzel valamit iránta még nem biztos, hogy ő a megfelelő. Viszont ahogy én is, gondolom te is láttál már megtéréseket, ő sem véletlen van ott.
2018. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező,


Azt tudom tanácsolni, hogy legyél óvatos, ne habarodj azért teljesen bele, mi van akkor, ha el kezd járni a gyülekezetbe, ahová Te is jársz, és a legjobb barátnődnek kezd el udvarolni? Tehát mi van, ha nem kölcsönös az érzelmi vonzódás? Beszelgethetsz azzal a fiúval, aki elhozta, valahogy megkerdezheted, hogy van-e esetleg barátnője? Mert ez is előfordulhat. Gondolom nem szeretnél beállni a sorba. Ami a legfontosabb, hogy imadkozz és böjtölj ezzel kapcsolatban, hogy kitisztuljanak a dolgok a szívedben és a fejedben.

Sok sikert kívánok Neked!

2018. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Minden féltett dolognál jobban őrizd meg a szívedet, mert abból indul ki minden élet. Szóval vigyázz a szívedre. Ez mindenkinek mindenkor jó tanács, Neked most ez fontos.
2018. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megtetszett a teste? Vágysz rá?
2018. júl. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindene megtetszett, idő közben a lelke is. :) Beszélgettünk és kiderült, hogy egy nagyon aranyos, jószívű férfi. Persze még nem mertem mondani semmit az érzéseimről, de bízom benne, hogy haladunk tovább. :)
2018. júl. 29. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!