Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ünnepli-e valaki a Lughnasadh-ot?

Ünnepli-e valaki a Lughnasadh-ot?

Figyelt kérdés
Lughnasadh egyike a nyolc nagy természeti ünnepnek. Az aratás, a termékenység, az ősz közeledtének ünnepe. Ilyenkor adunk hálát az Istennek és Istennőnek az eddigi adományaikért :)
2010. júl. 20. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem, egyszer próbálkoztam jobban elmélyedni az ilyen dolgokban, de rájöttem hogy egyelőre sem pénzem, sem lehetőségem (család miatt) nincs rá...

Majd ha önállóan tartom el magamat és saját lakásom lesz, visszatérek rá...

2010. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Lughnasadh egy ír ünnep, Lugh isten nevéből származik. Én évekig éltem Írországban, de ott senki sem ünnepli. Ez szerintem tipikusan ilyen pogány, boszorkányos ünnepség.
2010. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban pogány ünnep,talán egyszer olyan jelentős lesz,mint most a Karácsony,vagy a Húsvét.
2010. júl. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első_ ez nem pénzfüggő:) Nem kell venni hozzá semmit, hisz egy természeti ünnep, nem ajándékozni, vásárolni, bulit rendezni kell, csak hálát adni :) Persze emellett az ember csinálhat kreatív ünneplést, de a hangsúly nem azon van.

Az én családom sem nagyon tudja, hogy miben hiszek, de azt igen, hogy én augusztus elején ünneplek a "vallásom"szerint.


Második: ez valóban ír eredetű ünnep, bár ott jelenleg több a katolikus,mint a pogány:)Egyébként igazad van, amikor azt mondod, ez afféle boszorkány-ünnep, mert manapság mindenki szereti ezt a címet magára aggatni anélkül, hogy tisztában lenne a jelentésével (például aki nézi a Bűbájos boszorkákat, de jobban nem mélyed el a dologban.) Mindenesetre én nem tartom magam boszorkánynak, még wiccának sem.


Utolsó: én ebben reménykedem:)

2010. júl. 21. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért reménykedsz benne? Mire jó ez neked? A húsvét és a karácsony nálunk ugyanúgy pogány ünnep tele pogány szimbólumokkal (fölékesített fenyőfa, tojásfestés, locsolás, húsvéti nyúl.....)
2010. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért, mert volt alkalmam tapasztalni, milyen jelentősége van egy ilyen ünnepnek. Nemcsak összehozza az embereket anélkül, hogy bárki is ajándékozna bármit a másiknak - sajnos manapság enélkül nincs ünnep -, hanem megmutatja a természet nagyságát és megtanít bennünket, hogy milyen tiszteletre és csodálatraméltó a minket körülvevő világ.

A hétköznapokban az ember elmerül a rohanásban, és még karácsonykor vagy húsvétkor sincs ideje arra, hogy csak úgy elmerüljön az éjszakai csillagbámulásba, a hulló levelekbe, a szél zenéjébe... olyan ez, mint egy kicsi csoda. Nekem legalábbis egy ilyen ünnep többet ér, mint egy stresszel és elvárásokkal teli karácsony.

2010. júl. 21. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!