Azt ugye tudod hogy a Biblia egy fikció?
Vannak történelmi alapjai, de nagyrészt fogalmunk sincs ez mekkora részben igaz.
Bábel tornya ez szimbolikus történeti elem. Vagy akár létezhetett valamilyen torony, ami inspirálta. Sohasem tudjuk meg...
"Roppant teraszokon emelkedett a torony. Hérodotosz nyolc, egymásra épített, egyre kisebbedő toronyról számol be. A legkisebbiken, felhőkbe törő magasságban a szentély foglalt helyet. A torony a Sachn síkságból nőtt ki, ami szó szerint „serpenyőt” jelent. 90×90 méteres alapzatú, ugyanilyen magasságú, többlépcsős babiloni zikkurattal, az Étemenankival azonos."
"Az Étemenanki (E2-temen-An-Ki, sumer: „az ég és föld alapjainak/kötésének háza”) Marduk isten zikkuratja – toronytemploma – volt az ókori Babilonban. Minden bizonnyal ez volt a bibliai Bábel tornya"
"Elkészülte után a zikkurat mintegy 91 méter magas volt."
Szia
Nem ír erről a Biblia, mivel nincsen jelentősége.Inkább arról ír, Isten miért hiusította meg az építkezést. Nem kaptak Istentől felhatalmazást arra, hogy tornyot építsenek Bábelben, az emberek ezzel az erejüket akarták fitogtatni. Azt akarták megmutatni, hogy mire képesek Isten nélkül. Maguknak akartak hírnevet szerezni, nem Istennek. Ám az igaz Isten felismerte, hogy ez csupán a kezdet lett volna, és számos olyan helyzethez vezetett volna, amikor az emberek nagyravágyóan az erejükkel hencegtek volna, és egyre távolabb kerültek volna tőle, sőt szembeszálltak volna vele, mit sem törődve azzal, hogy mi volt a szándéka a földdel és az emberrel. Isten újra közbelépett, összezavarta az emberek nyelvét, ami miatt szétszóródtak a föld színén, és ezzel meghiúsult az építkezés. Itt ír erről: 1Mózes 11:5–9.
Még egy idézet, ha már átkerült a vallás kategóriába.
"Szín-ahhé-eríba i. e. 689-ben 15 hónapos ostrom után elfoglalta Babilont és lerombolta épületeit, csatornákat ásatott elárasztására. A várost Nabú-apal-uszur és II. Nabú-kudurri-uszur építtette újjá, de a Jeruzsálem eleste (i. e. 586) után babiloni fogságba kerülő zsidók még csak romjait vagy félkész állapotát láthatták, ezért keletkezett Bábel tornya mítosza"
Amikor a Bábel tornyát építették, akkor "babiloni fogságba kerülő zsidók " még a látóhatáron sem voltak, annyival korábbról szól a Bábel torony építése.
Bábel, valamint a Tigris és az Eufrátesz között lévő más városok ahhoz a területhez tartoztak, mely felett Nimród uralkodott (1Móz 10:10). Valószínűleg az ő irányításával kezdték el építeni Bábelt és annak tornyát i. e. 2269 körül.
Vízözön után a1Mózes 10:1-9 verse Noé leszármazottait sorolja fel, majd a 10. vers ezt írja Ninmródról:"A királyságának a kezdete(királyságának első városai) Bábel, Erek, Akkád és Kalné volt Sineár földjén".
Miről lett elnevezve ez a város? Később ezt írja róla:"Ezért nevezték azt Bábelnek, hiszen ott zavarta össze Jehova az egész föld nyelvét, és Jehova szétszórta őket onnan az egész föld színére. 1Mózes 11:9
"90 méter nyúlt a felhők közé?"
Ókori mércével hogyne. A "felhőkarcoló" kifejezés sem feltétlen takar olyan épületet, ami a felhőkig ér.
#6 Gondolkodj már picit. A Bibliát NEM szó szerint kell érteni, mert egy szimbolikus írás.
Teljesen mindegy, hogy a történet alapját jelentő torony hány méter volt és meddig ért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!