Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál van házassági...

Jehova tanúinál van házassági évforduló?

Figyelt kérdés
Mert gondolom házasságot köthetnek, ugye?
2010. júl. 16. 14:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves Péter értelek! Ezért is írtam, hogy "a poén kedvéért".

Persze, lehet hogy a megfogalmazásom sértődősre sikeredett, de nem szoktam kétségbe esni ilyesmin. Csak furcsálltam, hogy pont te fogalmazol így. Rólad azt gondoltam, hogy tudod, persze rájöttem, hogy tudod!

Semmi gond.

2010. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A világ legelső házasságkötője Isten volt, vagyis Jehova/Zsoltárok 83:19/ amikor az Édembe helyezte,megálldotta őket,/1Mózes 1:28 vr/ezáltal nyilvánvaló hogy ami tőle származik megtartjuk, hiszen ő a házasság létrehozója,1-évben a házassági évfordulót, és a Jézus halálának emlék ünnepét tartjuk meg/1Korintusz 11:25-27/ezt nagyon fontos megtartani, mivel 1-1ig mindannyiunkért feládozta az életét, azért hogy új reménységünk legyen a tökéletes, bajnélküli világban itt a földön,/Ézsaiás 45:18v/ /Nena/
2010. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 G. J. válasza:
56%

A fentebbi linkek arra jók csupán, hogy lejárassák a tanúkat,másra sem. De hát van akinek ez a kedvtelése. Ez legyen az életében a legboldogabb pillanat,de több se.


Amúgy tetszettek némelyik hozzászólás, jókat mosolyogtam rajta.:-)

A tanúkat kérdezzétek, ne a belinkelős idiótákat a szokásaikról. A pontos válasz, nem másodkézből lesz hiteles.

2010. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Van a Tanúknál házassági évforduló.

Megszoktuk tartani a házassági évfordulót ,mégpedig azért mert a házasság pontosan egy olyan dolog amit az Isten hozott létre.

Az ,hogy mi sok más ünnepet nem ünneplünk nem jelenti azt ,hogy barbárok lennénk.

Nem tartjuk meg az ünnepeket azért mert nincs vallási alapjuk,és szerintem ez mindenkinek szíve-joga,mi mégsem szólunk meg másokat azért,hogy ők megtartják!

A gyermekeink sem szenvednek azért hiányt semmiben ,mert nem hoz nekik a "Jézuska"semmit karácsonyra!

Az év többi napján kapnak elég sok ajándékot,hogy öt karácsonyra is elég lenne,nem beszélve arról,hogy nem hazudozunk nekik éveken át,hogy a mikulás rakta volna tele a csizmájukat.

Mindenki saját magának dönti el,hogy milyen ünnepet tart,vagy nem tart,csak az a legfontosabb,hogy az év többi napján is szeretetben és megértésben éljenek egymással!!!

2010. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%
Én most készülök az elsőre :P :)
2011. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Jehova tanuinál is van házassági évforduló, születésnap, névnap, karácsony, húsvét...stb. Csak nem ünneplik... ;-)"


Következetlen és pontatlan a felsorolás. A házassági évforduló természetesen ünnepelhető, de a többi, ahogy azt az ún. "kereszténység" tartja, nem. Így a húsvét eredeti formája (nyuszi és tojás nélkül és Jézusnak nem a feltámadása, hanem a halála) kötelező emlékünnep, ahogy azt a Biblia mondja.


Így a poén csak a hozzá nem értőknek vicces!

2011. szept. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem is lenne pár kérdésem a Tanúkhoz. Hasonló témában, nem baj?
2011. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!