Honnan származik az az infó, hogy 310-ben kezdték egyesek a keresztvetést?
Azt, hogy honnan származik, azt nem tudom, de már az őskeresztények is a kereszt jelével ismerték fel egymást.
Lásd: [link]
Szia
Bár nem a "keresztvetést"-ről, magáról a keresztről ezt találtam, bemásolom neked, hátha ez az amit keresel:
"I. sz. 312-ben Konstantin vereséget mért ellenségére, Maxentiusra, a Róma közelében lévő Milvius-hídnál folytatott csatában. A keresztény hitvédők azt állították, hogy a hadjárat alatt a nap felől egy lángoló kereszt tűnt fel, amelyen a következő latin szavak voltak: In hoc signo vinces, amelynek a jelentése: ’E jelben győzni fogsz!’ Azt is mondják, hogy álomban Konstantinnak azt mondták, fesse Krisztus görög nevének első két betűjét csapatainak pajzsaira. Ebben az elbeszélésben azonban sok olyan dolog van, amely ellentétes a kor szellemével. Az A History of Christianity című könyv megállapítja: „Ebben a látomásban a bizonyítékok ellentmondásosak a pontos idő, a helyszín és a részletek tekintetében.” Rómában egy pogány senatus, üdvözölve Konstantint, fő augustusszá és pontifex maximusszá, vagyis a birodalom pogány vallásának főpapjává nyilvánította.
I. sz. 313-ban Konstantin társult Licinius császárhoz, a keleti provinciák uralkodójához. A milánói edictumban együtt megadták a vallásszabadságot és az egyenlő jogokat minden vallási csoportnak. Sok történész azonban nem tulajdonít olyan nagy jelentőséget ennek a dokumentumnak azt mondva, hogy ez csupán egy szokványos hivatalos levél volt, nem pedig egy fő császári dokumentum, amely azt jelezné, hogy megváltozott a keresztényiséggel szembeni politika.
A következő tíz év folyamán Konstantin legyőzte utolsó megmaradt riválisát, Liciniust, és a római világ vitathatatlan uralkodója lett. I. sz. 325-ben, még kereszteletlenül, a „keresztény” egyház első nagy egyetemes zsinatán elnökölt, amely elítélte az arianizmust, és megfogalmazott egy nyilatkozatot a fontos hitnézetekről, melyet niceai hitvallásnak neveznek.
Konstantin i. sz. 337-ben végül megbetegedett. Életének ezekben az utolsó óráiban megkeresztelkedett, azután meghalt. Halála után a senatus a római istenek közé helyezte."
„A KERESZTJEL nagy múltra visszatekintő szimbólum, amely majdnem minden ismert kultúrában megtalálható. Jelentése elkerülte az antropológusok figyelmét, bár a temetési művészetben való használata találóan utal a gonosszal szembeni védelemre. Másrészt a híres egyiptomi crux ansata, amelyet a szájból kiindulva ábrázolnak —, minden bizonnyal az életre vagy a lélegzetre utal. A keresztjel egyetemes használata akkor válik még szembeötlőbbé, ha megfigyeljük, mennyire nem található az első keresztények emlékei között, főleg nem olyan konkrét jelentésben, hogy az a golgotai eseményre utalna. A legtöbb tudós ma egyetért abban, hogy a kereszt mint művészi utalás a szenvedés-történetre, Konstantin előtti időkben sehol sem található.” — Ante Pacem — Archaeological Evidence of Church Life Before Constantine (1985) című könyv 27. oldalán. Írta: Graydon F. Snyder professzor.
Ezt melyik történelem könyvből másoltad ki Zitus? Mert olyan sok hülyeség van benne, hogy az ember szeme csak elkerekedik rajta.
Például egész biztos, hogy nem Konstantin fogalmazta meg a kereszténység hitvallását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!