Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan származik az az infó,...

Honnan származik az az infó, hogy 310-ben kezdték egyesek a keresztvetést?

Figyelt kérdés
Kerestem neten, meg a kérdezőt is, aki erre irányuló kérdést tett fel, de semmi válasz.
2019. aug. 14. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Azt, hogy honnan származik, azt nem tudom, de már az őskeresztények is a kereszt jelével ismerték fel egymást.

Lásd: [link]

2019. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, én ezt tudom, de kíváncsi vagyok, hogy ki és honnan szedte ezt a konkrét dátumot. Ha pedig nem igaz, akkor miért hazudik? Zavarnak ezek a dolgok.
2019. aug. 14. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem fog kiderülni, mert Edgár csak a saját kérdéseire válaszol, bár azokra több accounttal is.
2019. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:
75%

Szia

Bár nem a "keresztvetést"-ről, magáról a keresztről ezt találtam, bemásolom neked, hátha ez az amit keresel:

"I. sz. 312-ben Konstantin vereséget mért ellenségére, Maxentiusra, a Róma közelében lévő Milvius-hídnál folytatott csatában. A keresztény hitvédők azt állították, hogy a hadjárat alatt a nap felől egy lángoló kereszt tűnt fel, amelyen a következő latin szavak voltak: In hoc signo vinces, amelynek a jelentése: ’E jelben győzni fogsz!’ Azt is mondják, hogy álomban Konstantinnak azt mondták, fesse Krisztus görög nevének első két betűjét csapatainak pajzsaira. Ebben az elbeszélésben azonban sok olyan dolog van, amely ellentétes a kor szellemével. Az A History of Christianity című könyv megállapítja: „Ebben a látomásban a bizonyítékok ellentmondásosak a pontos idő, a helyszín és a részletek tekintetében.” Rómában egy pogány senatus, üdvözölve Konstantint, fő augustusszá és pontifex maximusszá, vagyis a birodalom pogány vallásának főpapjává nyilvánította.

I. sz. 313-ban Konstantin társult Licinius császárhoz, a keleti provinciák uralkodójához. A milánói edictumban együtt megadták a vallásszabadságot és az egyenlő jogokat minden vallási csoportnak. Sok történész azonban nem tulajdonít olyan nagy jelentőséget ennek a dokumentumnak azt mondva, hogy ez csupán egy szokványos hivatalos levél volt, nem pedig egy fő császári dokumentum, amely azt jelezné, hogy megváltozott a keresztényiséggel szembeni politika.

A következő tíz év folyamán Konstantin legyőzte utolsó megmaradt riválisát, Liciniust, és a római világ vitathatatlan uralkodója lett. I. sz. 325-ben, még kereszteletlenül, a „keresztény” egyház első nagy egyetemes zsinatán elnökölt, amely elítélte az arianizmust, és megfogalmazott egy nyilatkozatot a fontos hitnézetekről, melyet niceai hitvallásnak neveznek.

Konstantin i. sz. 337-ben végül megbetegedett. Életének ezekben az utolsó óráiban megkeresztelkedett, azután meghalt. Halála után a senatus a római istenek közé helyezte."


„A KERESZTJEL nagy múltra visszatekintő szimbólum, amely majdnem minden ismert kultúrában megtalálható. Jelentése elkerülte az antropológusok figyelmét, bár a temetési művészetben való használata találóan utal a gonosszal szembeni védelemre. Másrészt a híres egyiptomi crux ansata, amelyet a szájból kiindulva ábrázolnak —, minden bizonnyal az életre vagy a lélegzetre utal. A keresztjel egyetemes használata akkor válik még szembeötlőbbé, ha megfigyeljük, mennyire nem található az első keresztények emlékei között, főleg nem olyan konkrét jelentésben, hogy az a golgotai eseményre utalna. A legtöbb tudós ma egyetért abban, hogy a kereszt mint művészi utalás a szenvedés-történetre, Konstantin előtti időkben sehol sem található.” — Ante Pacem — Archaeological Evidence of Church Life Before Constantine (1985) című könyv 27. oldalán. Írta: Graydon F. Snyder professzor.

2019. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ezt kerestem. Hanem azt a tényt, ami alapján Edgár azt állítja, minden sértésével együtt, hogy a keresztvetés 310 óta van (szerinte ez ugye undorító pogány dolog velünk együtt). Én ezt a forrást keresem. De nincs. Sehol.
2019. aug. 15. 08:12
 6/7 anonim ***** válasza:
28%

Ezt melyik történelem könyvből másoltad ki Zitus? Mert olyan sok hülyeség van benne, hogy az ember szeme csak elkerekedik rajta.

Például egész biztos, hogy nem Konstantin fogalmazta meg a kereszténység hitvallását.

2019. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A jw.org-ról másolta szokás szerint. És bosszantó, hogy ismét nem a kérdésre adott választ. Valószínűleg azért csinálják ezt, hogy vitát gerjesszenek, illetve újabb érdeklődőt találjanak az őrtorony tanításainak. Mert egyetlen értelmes ember nem válaszolta volna ezt a bemásolást erre a kérdésre. Rafkósok nagyon.
2019. aug. 15. 22:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!