Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik magyarázatos Bibliát...

Melyik magyarázatos Bibliát érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Angol nyelvterületen az ESV Study Bible a legnépszerűbb, és ennek a magyar fordítása is elkészült, de a kiadás valamiért csúszik.


Ezen kívül még a Philip Yancey és Tim Stafford által jegyzett magyarázatos Biblia amit találtam, de erről viszont nem találtam véleményt.


Ti milyet használtok, melyiket lenne érdemes beszerezni?



2019. aug. 12. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Két angol nyelvűre is hivatkoztál, de azt nem árultad el, hogy magyar vagy angol nyelvűt szeretnél-e venni.
2019. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a félreérhető fogalmazásért, magyar fordításút szeretnék. Az ESV Biblia angol fordítását ellehet érni, de nem elégséges az angol tudásom hozzá. A másik említett pedig elérhető magyarul is.
2019. aug. 12. 13:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kimondottan magyarázatos Biblia kell, akkor én például egy SZIT Újszövetséget használok, amiben viszonylag tömören, csak a legszükségesebb információkkal magyarázzák az adott részeket. A magyarázatban így nem vész el a szöveg, viszont segíti a megértést.


Ha vaskosabb magyarázat kell, akkor az inkább külön könyv, sőt könyvek. De netről is tölthetsz le, ha nem akarsz külön költeni rá.

[link]

A linkelt oldalról az Újszövetséghez tartozó kommentárok doc formátumban leszedhetők, sajnos az ószövetségi nem, ahogy látom.

Lényegében neves szerzők munkáit fordították magyarra.

2019. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

[link]


Nekem ez nagyon-nagyon sokat segít

2019. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Szentírás-magyarázatban szerintem egyértelműen a katolikus a best. Most egy olvasok katolikus bibliakommentárt, és lenyűgözőnek tartom.


Ez azért is fura, mert a népi katolikus hitet ismerő átlag ember nincs is tisztában azzal, hogy az Egyháznak milyen tudományosan korrekt szentírás-magyarázatai vannak.


A Dániel illetve az 1Kor kommentárjukat leszámítva azt mondom, hogy ők magyarázzák a legjobban a Bibliát


A Szent István Társulat Bibliáját ajánlom, amely bőséges magyarázó jegyzettel van ellátva.

2019. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2019. aug. 12. 16:54
 7/10 KZitus ***** válasza:
46%

Szia

Többféle fordítást olvastam az elmult évtizedekben, de ez a legjobb a számomra:

[link]

2019. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Mely fordításokat olvastad egészen pontosan, s tételesen azoktól mitől jobb az általad linkelt?

2019. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

A Kzitus által ajánlott "fordítást" semmiképpen sem ajánlom.


Azt ugyanis nem bibliatudósok készítették, hanem JT vallásszervezete adta ki, a készítőknek pedig nincs végzettsége bibliai nyelvekből. A végeredmény pedig még pocsékabb lett, mint amilyen egy iskolázatlan társaságtól elvárható lett volna, hiszen nem hibák, hanem szándékos ferdítések vannak benne.

2019. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mivel nem vagyok JT-s ezért nem is állt szándékomban ilyen fordítású Bibliát olvasnom.
2019. aug. 12. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!