Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Helyközi buszjáratokon miért...

Helyközi buszjáratokon miért tőlem várja el mindig mindenki, hogy segítsek feltenni a babakocsit a buszra, ha valaki azzal akar felszállni éppen?

Figyelt kérdés

Leszállásnál meg le.

Ha meg nem segítek akkor meg mindenki vágja rám a pofákat szúrós szemekkel, meg úgy néznek rám mint egy földönkívülire.

Mégha tömegnyomor is van, akkor is tőlem várja el mindig mindenki


2019. júl. 21. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert megnyerő a külsőd, és nagyok a bicepszeid.
2019. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert erősnek tűnsz.
2019. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vékony emberként belefutottam már én is ilyen esetekbe. Magamból kiindulva talán mert nem ellenséges az arckifejezés, és megbíznak egy-egy "palimadárba", akik csak erre jók...
2019. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egyszerűen csak félreérted.
2019. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nyilván te vagy az ajtóhoz közel, vagy álló utas vagy, vagy éppen te tűnsz elég erősnek ehhez a feladathoz. Nyilván idősebb embert nem kérnek erre ha van fiatal, aki nyilván te vagy.

Nálunk is amikor egy babakocsis akart felszállni a nem alacsony padlós buszra akkor nyilván segítettem neki ha tényleg ott voltam az ajtóhoz közel és nem volt más aki segítsen. De ha a busz leghátulján ülök és van jóval közelebb más egészséges ember aki tudna segíteni akkor nyilván segítsen ő. De volt rá példa hogy szerencsétlen kismamának senki nem akart segíteni, mindenki csak ült és nézett ki a fejéből mint ha nem is történne semmi, aztán én mentem oda leghátulról segíteni neki, na akkor érdekes módon egyből felálltak ketten is hogy segítsenek...


Nem értem neked miért olyan nehéz segítened? Ha te is abba a helyzetbe leszel hogy egyedül vinnéd busszal a babakocsis gyereked akkor te is rászorulhatsz ilyen segítségre.

2019. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

- Közel vagy az ajtóhoz.

- Fiatal vagy.

- Erősnek tűnsz.

- Észreveszed (nem olvasol pl), hogy segítség kell neki.


Ez tényleg egy olyan apróság, simán segíthetnél.

2019. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, segítőkésznek, empatikusnak tűnsz.

Ne rombold le a rólad alkotott képet!

2019. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert a nők már attól a nemzet hősének hiszik magukat, hogy megszültek két vagy három gyereket, és azt hiszik, minden járókelő köteles ugrani, hogy segítsen nekik, ha babakocsival buszra akarnak szállni. Mindenki csak annyit vállaljon, amennyit egyedül, segítség nélkül is meg tud csinálni.
2019. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Na, 65%-os, téged sem az eszedért és empatikus természetedért fognak ellopni annyi szent!
2019. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8

Szóval ha egy nő nem tud felemelni egy babakocsit, akkor már alkalmatlan lesz a gyerekvállaláshoz?

2019. júl. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!