Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jogos elvárás, hogy 30 évesen...

Jogos elvárás, hogy 30 évesen bácsizzam a párom 50 éves rokonait?

Figyelt kérdés

Barátnőm 20 éves, én 30. 2 éve vagyunk együtt, komoly a dolog. Azt elfogadom, hogy ne tegeződjünk, de az apjának pl én azt mondom, hogy “Nézze Laci” (magára mint Lacira hivatkozik, így is mutatkozott be nekem), de ma leültetett az anyja és megkért, hogy legalább a férjének mondjam hogy Laci bácsi mégha őt nem is hívom Marika néninek. Hát elég furcsa volt, főleg hogy városi emberek, modern munkával és egyáltalán nem régimódiak. Pl a 18 éves kollégáikkal is tegeződnek.


Tisztára úgy érzem hogy szivatás a dolog! Keresztapja ma felállt az asztaltól és hazament mert Gábornak hívtam nem “Gábor bácsinak” ahogy elvárja. 49 éves! Azért jócskán felnőtt férfi vagyok, van gyerekem is, ne kelljen már bácsizni meg nénizni.


2019. júl. 14. 12:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Laci barátom, nézze! Ott repül egy marslakó!
2019. júl. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Becézni illik valakit magázódás közben?


Nekem ezzel a nézze szóval is bajom van. Olyan mintha ezt mondanád: "nézze maga hogy is hívják, kicsoda kis senki". A kérem nézze meg már mentegetőzés.

2019. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tehát a nézze kifejezéssel nem kioktatod?
2019. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nézd, én is korodbeli vagyok és a bácsi kor nálam is valahol 70 környékén van, anyósomék egyébként 60 körül vannak, még a férjemmel a kapcsolatunk elején kérték, hogy tegezzem őket, de szerintem el kell fogadnod és tiszteletbe kell tartanod, ha ők ilyen maradi gondolkodásúak, ha ők így szeretnék, akkor így szólítsd őket. A béke kedvéért legalább. Lesz még sokkal komolyabb dolog is, amiben majd kiütközik az eltérő gondolkodásmódotok, ha együtt maradtok...:)
2019. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az én szüleim szívrohamot kapnának, ha valaki bácsizná/nénizné őket :) Pedig ők 60 körül vannak.
2019. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
...vagy ha nem szívrohamot, akkor röhögőgörcsöt
2019. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nagyon maradi családba csöppentél, megértelek és teljesen egyetértek Veled. 19-20 év felnőttek között semmi. Bácsizni majd a 80 éves ismerősömet fogom, de nem azt, akitől csak két évtized választ el. Két felnőtt ember - egy 30 és egy 50 éves - közötti érintkezés legtermészetesebb és legnormálisabb módja a kölcsönös tegeződés. - Szia, Laci, hogy vagy? - Köszönöm, Pistikém, elvagyogatok. És te? -
2019. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!