Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jogos elvárás, hogy 30 évesen...

Jogos elvárás, hogy 30 évesen bácsizzam a párom 50 éves rokonait?

Figyelt kérdés

Barátnőm 20 éves, én 30. 2 éve vagyunk együtt, komoly a dolog. Azt elfogadom, hogy ne tegeződjünk, de az apjának pl én azt mondom, hogy “Nézze Laci” (magára mint Lacira hivatkozik, így is mutatkozott be nekem), de ma leültetett az anyja és megkért, hogy legalább a férjének mondjam hogy Laci bácsi mégha őt nem is hívom Marika néninek. Hát elég furcsa volt, főleg hogy városi emberek, modern munkával és egyáltalán nem régimódiak. Pl a 18 éves kollégáikkal is tegeződnek.


Tisztára úgy érzem hogy szivatás a dolog! Keresztapja ma felállt az asztaltól és hazament mert Gábornak hívtam nem “Gábor bácsinak” ahogy elvárja. 49 éves! Azért jócskán felnőtt férfi vagyok, van gyerekem is, ne kelljen már bácsizni meg nénizni.


2019. júl. 14. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
35éves vagyok de eszemben sem jutna lehagyni a bácsit vagy nénit. Nekem tiszteletlenség még akkor is, ha nem ezen múlik, hogy bunkón szólok e vagy sem.
2019. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg furcsa bácsi nélkül. Akkor ne magázd, vagy hívd apukádnak.
2019. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%
Hiába vagy felnőtt férfi, van köztetek egy generációs különbség. Sokakat persze nem érdekel, de ha valaki külön kéri, és te csakazértse teszed, az elég bunkó dolog.
2019. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
53%
Elég furcsa családba csöppentél, ez szerintem nem normális 30 vagyok én is a gyerekem elött szoktam nénizni/bácsizni csak mert ő neki oké, de ha beszélek valakivel és idősebb a keresztnevét mondom pl .: hogy érzi magát Laci. Sosem szolt rám senki emiatt. Azért egy felnőtt ember ne beszéljen úgy mint egy gyerek gáz lehetett a szitu.
2019. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%

Igen, jó lenne elfelejteni ezt a gáz gondolkodást. Mindenki úgy beszél, amilyen a stílusa és kész.

Nem kell megsértődni.

2019. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Hát ezek hülyék! Nem szívatnak, hanem hülyék! Még ha most városiak is, valószínűleg falusi környezetből származnak, ahol ez a norma. Nem tekintenek téged felnőttnek, pedig az vagy, ami bunkóság. Nyugodtan azt is megengedhetnék, hogy tegezd őket. Ráadásul magukkal szúrnak ki, magukat öregítik, hiszen egy 50 éves ember messze nem öreg, nem bácsi, legfeljebb egy gyerek számára.

Jó megoldást nem tudok: én biztos egyszerűen nem találkoznék velük mintsem, hogy belemennék a az engem gyereksorba toló játszmájukba, ez viszont a kapcsolatotoknak nem jó, pláne ha tartós marad. Vagy gúnyosan nyomatékosan bácsiznám csókolommal, tetszikezéssel, túlzott előzékenységgel megfűszerezve, hogy az már neki legyen kellemetlen, persze ez se tesz jót a kapcsolatnak. És az én szüleim persze tegeződnének a kislánnyal, hogy a hülye apósjelölt fülébe jusson, hogy ezt máshogy is lehet ám!

2019. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

ha ezt szeretnék, hát hívjad így őket.

mondjuk nekem a bácsi az úgy 70 körül kezdődik, nem ötven évesen.

2019. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Toxikus a magyar nyelv ezzel a magázással. Már rég ki kellett volna gyomlálni.
2019. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Én Kovács úrnak hívnám, de nem Lacibácsiznám, az biztos. Egy ötvenéves ember még nem öreg, hogy bácsizni kelljen.
2019. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nézze kedves László.
2019. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!