Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Esélytelen dolog embereket...

Esélytelen dolog embereket leszoktatni az idézetek és "világmegváltó bölcsességek" posztolásáról?

Figyelt kérdés

Tudom, ha nem tetszik, ne olvasgassam, állítsam le a követését stb stb stb.

Node néha már egész komolyan elgondolkodom azon, hogy törlöm magamat a közösségi portálokról, mert naponta többszáz "nagyotmondással" szembesülök. Zavar. Figyelmet von el az embertől.

Eleve nekem az, hogy valaki másoktól idéz, ez inkább jelenti a saját gondolatok hiányát, mint a jófejséget.

Ha nem egy szituhoz passzolóan írja ki valaki (ott még hathat frappánsul is) akkor inkább egy "szellemi önkielégítés", mint tanulság vagy megszívlelendő.

Amiben kérek mindenkit, hogy a kérdés megválaszolására szorítkozzunk, ne annak jogosságát firtassuk.

Vannak emberek, akiknek elmagyaráztam már, hogy értelmetlen, felesleges, sokszor idegesítő az ilyesmi, vannak, akik talán még csökkentették is, de ennek ellenére sok ilyen fölösmdolog generál adatforgalmat ésnköt le felesleges figyelmet.


2019. máj. 11. 11:20
 1/5 lilla64 ***** válasza:
100%

Igen,az ilyeneket addig csinálják amig egyszer már nekik is unalmas lesz..

Engem is irritál amikor néhány ismerősöm naponta 2-3 ilyen idézetet posztol,aztán nem is beszélve a továbbküldős üzenetekről

2019. máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ne várj valódi bölcsességet az emberektől az Interneten."


(Konfuciusz, kínai filozófus, i. e. 551 - i. e. 479)

2019. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esélytelen. Mivel alighanem mindig is lesznek akik ilyesmivel tudnak figyelmet szerezni maguknak, és mindig is lesznek akik inspirációt merítenek egy-egy ilyen üzenetből, a legtöbb amit tehetsz hogy ignorálod az ilyen posztokat. Vagy bosszankodsz miattuk, de azzal pedig csak magadnak ártasz.
2019. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyesmiért töröltem magam fészbukról 6-7 éve. De ezen kívül is sok egyéb miatt nem láttam értelmét. Pl. nem érdekel számomra jelentéktelen emberek szelfije, gyereke, kutyája, sütije, nyaralása, kapcsolatai, magánélete, stb., úgyhogy a "bölcsességek" csak töredéke annak a sok szennynek. Munkatársaimmal, barátaimmal, rokonaimmal személyesen, Skype-on és telefonon tartjuk a kapcsolatot, és nagyon jól elvagyok a közösségi oldalak nélkül.

Leszoktatni őket képtelenség, hisz ez az életük egyetlen értelme. Hagyjuk őket, az az ő platformjuk, mi meg éljünk tradicionális életet.

2019. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért írogatnak apropó nélkül "bölcsességeket", mert

- saját gondolataik nincsenek, valamit mégiscsak kell írni,

- no és, ki kell elégíteni azok igényeit is, akiknek ez tetszik,

- sokan hiszik, ha mások gondolatait idézik, bölcsebbnek látszanak.

A szellemi gyengesék megnyilvánulási formája többféle.

2019. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!