Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon bunkó dolog, ha étterem...

Nagyon bunkó dolog, ha étteremben nem használom a kést, csak a villát?

Figyelt kérdés
Szeretek étterembe menni, de nekem nagyon kényelmetlen és szertartásos a kés-villa egybeni használata, ügyetlen is vagyok vele, és nem esik olyan jól az étel. Ha itthon eszem, akkor a húst elvagdosom, és utána csak simán villával eszem, és akkor tök szépen, normálisan tudok enni. Félek nyilvánosan így enni, hátha kinéznek.
2019. ápr. 24. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem bunkóság, de az angol királynő estélyére csak akkor hívnak meg, ha a ceremóniamester előtt igazolódik, hogy tudsz az etikettnek megfelelően étkezni. Ha erre nem törekszel, akkor úgy eszel, ahogy akarsz, feltéve, hogy nem botránkoztatod meg a környezetedet.
2019. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem :D
2019. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

6-7 év felett bunkóság, igen.

Unokahúgom hatéves, nagycsoportos, szeptemberben megy iskolába, és az oviban már használnak kést.

2019. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Kérj aprópecsenyét. :) Ha nem kézzel-lábbal eszel kit zavar?
2019. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Igenis bunkó dolog. Senki sem születik úgy, hogy már tudja, vagyis meg lehet és meg kell tanulni. Mi akadályoz meg a tanulásban ?
2019. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
A bunkósága akadályozza meg.
2019. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
79%

Szerintem félreértitek a kérdést. Nem azt kérdezte, hogy bunkó módon egyen-e, hanem csak, ha előre elvagdossa az rendben van-e.


Kérdező ezt igazából egy praktikus dolog és az amerikaiak így esznek étteremben, előre elvagdossák mondjuk a húst - persze kulturált módon - utána leteszik a kést és jobb kézben a villával esznek. Ezt persze normális módon és nem valami hadonászás az evőeszközökkel, vagy nyomiskodás. Jobb kézben a kés, mert úgy ügyesebb az emberek többsége, balban a villa és felvágják, ha kész leteszik a kést és a szokásos módon esznek a villával.


Itt csak a sorrend változik. Egyébként kerestem hozzá videót, bár ezen csak kicsit látszik, de a célnak elég lesz. Egyébként kérdező én is így eszek. :) Először végig vágom ez egészet, kés letesz és eszem a villával. Sokkal kényelmesebb mint egyenként vagdosni.


https://www.youtube.com/watch?v=eBRF1LfCa_A


https://www.youtube.com/watch?v=VNeXWU-PG3I

2019. ápr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én szememben gáz, ha valaki még alkalmakkor sem tud tisztességesen enni. Manapság nem szól érte senki, szóval csináld így. Számomra mondjuk felfoghatatlan, hogy bizonyos kor felett, hogy nem megy. Nekem természetes, hogy otthon is mindenki késsel-villával eszik, pláne ha étterembe megyünk.


"A stílus maga az ember."

2019. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!