Főleg akik a nyolcvanas - kilencvenes években nőttek fel;
kb 6- 14 éves korotokig megszabták Nektek, hogy
"Csókolom"-mal vagy "Jó napot! "-tal köszönjetek? Milyen
korú illető tette és falun volt vagy városban?
Figyelt kérdés
Pl. én városban éltem, ahol a szüleimet nem zavarta, hogy Csókolommal vagy Jó napottal köszönök a felnőtteknek, de falun a Nagymamám mindig, mielőtt bementünk egy helyre megállt és szólt, hogy Csókolommal köszönjek, illetve egy alkalommal, amikor Jó napottal köszöntem, megmosta a fejem, hogy nekem csókolommal kell köszönnöm. Rajtam kívül is minden gyerek csókolommal köszönt, mert ez volt az illem.
Arra volnék kíváncsi, hogy Nálatok ez hogy működött? Melyiket kellett használnotok? Falun vagy városban?
Azt, hogy "Jó napot!" az iskolában tanultam meg, hatévesen. Otthon simán köszöntem a szüleinek is mindig Jó reggelt vagy Jó estét. A Csókolomról valamikor hetedikes koromban szoktam le, amikor már magasabb voltam, mint Anyukám, és valahogy hülyén jött ki, hogy idősebb férfiaknak csókolomozzak. (Orvos, postás, estébé). De nagyon senki sem szabta meg, örültek, ha köszönünk. Faluban az öreg néniknek a mai napig csókolommal köszönünk, és rokon bácsiknak is, ami most tök fura, de így szoktuk meg. Meg ők is.
2018. dec. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
12/14 anonim válasza:
Én Bp.-n voltam gyerek, '89-es születésű. Nálunk nem nagyon akarták megszabni, max. a suliban mondták, hogy tanároknak Jó napot kívánok!-kal köszönjünk. Illetve felsőben volt egy töritanárunk, aki azt mondta, hogy szerinte jobb, ha lányok 12 év felett Jó napot kívánok!-kal köszönnek férfiaknak, mert van, aki nem úgy érti / akarja érteni, és elkezd kétértelműen viccelődni... amúgy ez nem hülyeség sztem.
2018. dec. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
13/14 anonim válasza:
87-es vagyok, egy átlagos vidéki városban nőttem fel, és én mindig csókolommal köszöntem. Gimiben váltottam jó napot-ra, mert ott a tanároknak már mindenki úgy köszönt.
Amúgy szeritnem a szüleimnek mindegy lett volna, ha jó napot-ot mondok, az is okés.
2018. dec. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
14/14 anonim válasza:
96os vagyok, oviban “keziccsókolom”-nal koszontunk, általánosban már csak siman csókolom volt. Furcsa, de nekem régen nem esett le, hogy ez a “csók” ból alakult ki, a “kezit” azt pedig végképp nem értettem. Amikor végre megtudtam a köszönés valódi jelentését, onnéttól fogva inkább jó napot kivanokkal koszontem, hiszen én senkit nem akarok megcsokolni, meg a kezet sem... -gondoltam. Most felnőttként már csak “jó napot”, kivanokkal együtt túl hosszu. Szomszéd néninél nagyon ritkán a csókolom jön a számra, mert vele szemben a jó napot túl hivatalos lenne. Ha odafigyelek, akkor a csókolom helyett szép napottal köszönök neki.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!