Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Régen (és sok helyen ma is)...

Régen (és sok helyen ma is) miért vetették alá a nőket? Mi volt az oka a jogfosztásnak?

Figyelt kérdés
Európában is alig több mint 100 éve vagy egyenjogúság.

2018. nov. 28. 20:42
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
60%
Minek vetették alá őket?
2018. nov. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A férfiuralomnak.
2018. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert gyengébbek fizikailag, és ha folyamatosan terhesek akkor még kiszolgáltatottabb helyzetben vannak. Ezen lehet csodálkozni, de ha pl. a középkorban azt akarta hogy 3 gyereke megérje a felnőtt kort, akkor kb. 8-at kell szülnie, de a 8-at már sokan nem érik meg olyan rossz higiéniával... Tehát kb. 16 éves koruktól kezdve szültek, amíg meg nem haltak.
2018. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Régen az embereknek úgy általában nem voltak jogaik (csak ugye a csóri jobbágy, rabszolga férfiról senki sem tesz említést, mert ő nem nő...). Nem kivételeztek senkivel sem, mindenkit ugyanúgy erőforrásnak tekintettek azon kevesek, akiknek a kezében hatalom volt. Elég nagy bullshit ez a "régen minden nőt elnyomtak és rommá erőszakoltak" mantra. Régen nyíltan sz@rba sem vették az embereket (férfiakat, nőket, gyerekeket egyaránt), mára annyit finomodott a helyzet, hogy mindezt burkoltan kapjuk meg.
2018. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"csak ugye a csóri jobbágy, rabszolga férfiról senki sem tesz említést, mert ő nem nő"


Mutass már egy csóri jobbágyot, akit otthon rendszeresen megvert vagy akarata ellenére szexre kényszerített az asszonya. Vagy aki néha napokig nem evett. (Mert azt, gondolom, tudod, hogy ha nem volt elég élelem, akkor a férfiak ettek először, a gyerek meg az asszony csak akkor, ha maradt. Ez nagyon sokáig így volt, még a nagymamám idejében is.)


Szóval ne bagatellizáljuk el ezeket a dolgokat azzal, hogy "mindenkinek rossz élete volt". Igen, rossz, csak nagyon nem mindegy, hogy mennyire.

2018. dec. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

"Szóval ne bagatellizáljuk el ezeket a dolgokat azzal, hogy "mindenkinek rossz élete volt". Igen, rossz, csak nagyon nem mindegy, hogy mennyire."


Akkor vissza a feladónak: :)


Mutass olyan női generágiókat, amelyeket elvittek a háborúkba ágyútölteléknek, vagy nők tömegeit, akik napi 12-16 órákat tolták a csilléket a bányákban embertelen munkakörülmények között. De ha ragaszkodunk a családon belüli erőszakhoz (mert ez számít manapság égbekiáltó bűnnek), akkor ne feledkezzünk meg a lelki terrorról, amit viszont jellemzően nők követnek el férfiak vagy a gyerekek ellen. Szóval elég álságos a nők mártíromsága.

2018. dec. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:
59%
Még abban az időben is, amikor a nő "asszonyi állat" volt, jobban tisztelték a nőket mint manapság feminista hatásra az emancipált nőket. Egyébként ez mindig társadalmi réteg függő dolog is volt. Másképp kezelte a kérdést az arisztokrácia, a kisnemesi réteg, a polgárság és a parasztság, ez utóbbi rétegen belül is voltak különbségek. Maga az "állat" kifejezés jelentése más volt abban az időben mint ma. A mai értelemben akkor a "barom" szavat használták, az "állat" élő lényt jelentett úgy "lelkes állatot" (mai értelemben embert) mint "lelketlen állatot" (mai értelemben állatot). Az "ember" szó pedig nős férfit jelentett, míg az "asszony" szó férjezett asszonyt.
2018. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

6-osnak: Ne haragudj, de ez nagyon buta érvelés. Olyan, mintha egyáltalán nem lennél tisztában a körülötted lévő világgal.


csak röviden:


- A háborúkban sok nőt elvittek (háttérszemélyzetnek), de persze közel sem annyit , mint a férfiak közül. A legtöbbjüket inkább odahaza ölték meg az ellenséges katonák. (A rohadt kis mázlisták! Mennyivel jobban jártak...)


- A bányákban kezdetben főleg nők és gyerekek dolgoztak, egyszerűen azért, mert olcsóbb munkaerőnek számítottak. .


- Nincs olyan, hogy VAGY fizikai VAGY lelki erőszak. A fizikaival minden esetben automatikusan együtt jár a lelki terror is. (Míg ez fordítva nem törvényszerű)

2018. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fuh, na ez aztán egy darázsfészek.


Először is, kezdjük ott, hogy évszázadokig születési kiváltságok alapján rendeződött a társadalom, és több mint ezer évig elfogadta azt az emberiség, h van aki arra születik, h a földet művelje, aztán vagy visszaél ezzel a földesúr, vagy nem. De pl a középkorban az oktatás is sokáig az egyházi személyek privilégiuma volt nagyrészt, és a nemesség se volt túlságosan tanult. Na és egy ilyen helyzetben, amikor nagyon sok nő belehalt a szülésbe, pl. a föld öröklésének a kérdése nem működött volna, mert pár év alatt valaki örökölte volna a földet. Eléggé kemény idők voltak...


Emellett hozzátenném, h a világtörténelemben mindig is voltak nagyon befolyásos nők, pl. Periklész felesége (ő mondjuk az ókorban élt, de akkor se volt jobb a helyzet).

2019. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!