Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg régimódi vagyok?

Tényleg régimódi vagyok?

Figyelt kérdés
A család hölgytagjainak ajtót nyitok, kocsinál is, a kabátot le/felsegítem, étkezésnél felállok, ha az asztalhoz hölgy érkezik/onnan távozik. Tényleg olyan régimódi lennék, csak mert több ember (jórészt férfi) mondta már, meg alkalom adtán "lepapucsoznak"...
2010. jún. 25. 02:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez a nőknek jól esik...
2010. jún. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Én nő vagyok, de jól esik, ha előre engednek, -bár pár ismerősöm szerint ezért balfék vagyok- én is kinyitom és tartom az ajtót egy kismama, babakocsis anyuka, idős ember előtt. Átadom a helyemet tömegközlekedési járművön, udvarias vagyok úgy általában eladókkal is. Az a baj, hogy sok ember ezt a gyengeség jelének véli és visszaél vele.
2010. jún. 25. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
En nokent vegtelenul ertekelem, ha egy ferfi ilyen es mindig meg is koszonom. A ferjem is ilyen. A ferfiak, akik lepapucsoznak, irigyek rad, mert ok lustak ugyanerre vagy felnek, hogy tutyimutyinak fogja oket tartani a tobbi ferfi (nem a nok, csak a ferfiak). Ne foglalkozz veluk...legyel olyan, ami neked tetszik.
2010. jún. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
ez a tulajdonság sajnos kiveszett a legtöbb férfiból...
2010. jún. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel.

De csak a család hölgytagjaival?

Idegeneknek is kijár.(na)

2010. jún. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapvető egy művelt férfinél.
2010. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy művelt, illedelmes férfinál ez alap. Az a gond,hogy ma már teljesen semmibe veszik némelyek ezeket a dolgokat és nem csak a fiatalokról van szó.....
2010. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem, ha ezt minden férfi megtenné, sorban állnának előttük a (normális) nők!!

Emancipáció ide-vagy oda, nekem bizony jól esik, amikor egy szán magából annyit egy nőre, hogy a viselkedésével is érezteti az odafigyelést.

Papucs lennél, vagy régimódi? Ugyan már! Csak egy kihalóban lévő viselkedéskultúra ritka képviselője.

2010. jún. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kimaradt: "egy férfi szán magából" bocs
2010. jún. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"étkezésnél felállok, ha az asztalhoz hölgy érkezik/onnan távozik" - nekem ez már egy kicsit furcsa, de az összes többit nagyon tudnám értékelni. vicces, itt mindenki azt írja, hogy ez kihalóban van, én pedig azt tapasztalom, hogy nagyon is sokan (és fiatalok is!) képesek udvariasan viselkedni. Lehet, hogy nem viszik túlzásba, de nekem az is jól esik, ha kinyitják nekem az ajtót, vagy előreengednek....
2010. jún. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!