Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez túl nagy és illetlen kérés...

Ez túl nagy és illetlen kérés lenne egy ismerőstől amikor elmegyek hozzá a házába?

Figyelt kérdés

Sokba kerül elmenni hozzá, több ezer Ft és ilyenkor azért jól esne, ha legalább kaját nem kéne még mindemellé vásárolnom. Hanem szépen megvendégelne, adna valami kis kaját, amit egyek ott nála. Hogy ne éhezzek egész nap.

Ez túl nagy kérés egy ismerőstől, akivel ugyan barátok nem vagyunk, de elég jól ismerjük egymást?


2018. júl. 3. 10:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Fontos ő nekem de nagyon sokba kerül elmenni hozzá, vonattal, drága a jegy. Kaját meg vagy veszek vagy éhezek egész nap
2018. júl. 3. 10:37
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
MEgkérdezed és ennyi. Nem illetlen, söt az lenne az illö, ha kérés nélkül is emgvendégelne.
2018. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Hát szerintem az lenne a minimum, ha már meglátogatod akkor megvendégel valamivel. Néha meg vagyok lepődve, hogy az emberekből mennyire kikopott az illedelem. Szóval szerintem nyugodtan hozd fel neki a témát, ez egyáltalán nem nagy kérés, sőt!
2018. júl. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy a kérdező regél, olyan nincs. Szerintem a kérdező csak a történet felét mondta el. A kettőjük kapcsolatában még van több olyasmi, amit eltitkol. Pl. hogy ki az az ismerős (különváltan élő apja, szabadlábra helyezésnél kell ott jelentkeznie, gyermektartás miatt kell személyesen mennie). A kérdés, hogy az ilyen félrevezetéssel mit ér el ? Minél jobban félrevezet, annál tévesebb válaszokat kap !
2018. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek mész el hozzá, ha nem vendégelnek meg étellel?
2018. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy sima ismerős, korombeli ember akivel a múltban megismerkedtünk és kitart mellettem
2018. júl. 3. 11:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Minek mész hozzá? Lehet, hogy ő nem vágyik a társaságodra, ezért nem vendégel meg, csak megengedi, hogy ott aludjál.

Meg egyáltalán hogyan kell ezt elképzelni? Ő leül enni és téged nem kínál meg? Vagy ő sem eszik?

2018. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem eszik ő se
2018. júl. 3. 11:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talán nincs pénze kajára.


Mondjuk tényleg normálisan leírhatnád az egész helyzetet, történetet. Így csak találgatni lehet.

Vagy ez csak egy kamu?

2018. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Minek mész oda annyi időre, hogy éhezni kelljen? Két kiflit nem tudsz venni?

Miért nem megy néha ő hozzád? Ha megkínálnád, lehet, ő is megkínálna utána.

2018. júl. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!