Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak nekem abszurd az ilyen...

Csak nekem abszurd az ilyen kérés?

Figyelt kérdés

Jóba vagyok a szomszéddal, kedvesek aranyosak.

Alkoholista férj akitől anyagi okok miatt nem tudnak szabadulni, tünemény anyuka, és 20 éves lánya 3 éves gyerekkel.

Akitől a gyerek van másik városban lakik, hasonlóan balfék mint a lány apja.Hol összevesznek a csajjal, hol együtt vannak.


Tekintettel a jó viszonyra, még régebben felajánlottam nekik,hogyha valami baj van,vagy nagyon szükséges kocsival el tudom őket vinni a megye székhelyre, ha az segítség.

Volt,hogy a gyerek valami komoly tüdőgyulladással kórházba került, sokáig volt bent, kellett neki pár cucc.

Természetesen bevittem őket a sok cuccal, azért mégse buszozni kelljen meg nyilván könnyebb nekik egy ilyen nehéz helyzetben.

Több órát vártam a kórháznál, de baj volt, nincs ezzel semmi probléma, pont az ilyen helyzetekre ajánlottam fel a segítségem.

Vagy egyszer volt,hogy az anyuka késő este nem tudott hazajönni mert a tömegközlekedéssel baj volt.Felhívott, érte mentem.


Viszont azóta ez kicsit "átcsapott" olyannyira,hogy többször is -szerintem-, a pofátlanság határát súrolta néhány kérésük.

Pl. a hogy eltudom e őket vinni számlát befizetni a város másik végébe.Vagy,hogy a szomszéd faluban vannak, 30 perc múlva jön a busz, és nem akarnak a gyerekkel várni, tudok e menni.(semmi baja nem volt a gyereknek, az időjárás is megfelelő volt, se forróság, sem fagy nem volt)

Aztán útközben megtudunk e itt állni, még arra eltudunk e menni stb...

Körülbelül a második ilyen után kicsit elegem lett, azóta mindig mondtam,hogy nem érek rá (a hülyeségre - persze ezt nem tettem hozzá)

Viszont mindezek ellenére is heti szinten keresnek meg, legutóbb azzal,hogy a csaj cuccait eltudnám e hozni a barátjától mert megint összevesztek.

Ezt már 1 évvel előtte eljátszottuk, és akkor nagyjából 1 zacskó miatt kellett a kocsi, nem fért volna fel a buszra....ráadásul annak a suttyó barátnak is van autója, de még a saját gyerekét sem képes fuvarozni.


Világos,hogy nemet kell mondani az ilyenre és így is teszek, de azért heti szinten már lassan nekem is kellemetlen,hogy mindig megtalálnak ezekkel a kérésekkel.


Nem értem,hogy ezt hogy nem érzik,hogy sok?

Ugyan így mikor hétfőn 10kor felhívnak,hogy ráérek e,vagy dolgozok.(mit csinálnék hétfőn reggel 10-kor?! -dolgozok mint az emberek 80%-a-.)

Továbbra is szívesen segítek, ha baj van, de nem sofőrszolgálat vagyok.


Teljesen normális emberek, nem is buták, de nekem nem lenne pofám ilyen szinten visszaélni azzal ha más segítséget ajánl.


2018. márc. 25. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Továbbra is szívesen segítek, ha baj van, de nem sofőrszolgálat vagyok" Ennyi! Csak ennyit kell elmondanod!
2018. márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Mesélj neki a gyakoriról. És mutasd meg neki ezt, hogy ilyen kérdések is szoktak lenni. Hátha magára ismer.
2018. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából én azt megoldom, hogy nemet mondjak, csupán azt nem értem,hogy egy épeszű ember ezt miért nem tudja magától is felfogni?

2018. márc. 25. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert mindenki próbálgatja a határait:

még ezt is megcsinálja? Meg még ezt is?

Csak az okos ember megpróbál számolni is.

Na, ők nem azok.

2018. márc. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az az elvem, hogy a szomszéddal nem kell bratyizni.Köszönni kell, ha mond valamit, udvariasan és diplomatikusan válaszolni, ha kér valamit, odaadni, megtenni neki, persze csak ha nem őrültség.

Jóba kell lenni vele, de nagyon óvatosan.


Kár volt ajánlkozni, ha igazán baj lett volna náluk, akkor valószínűleg maguktól is megkértek volna a segítségre, de így meg azt gondolják, hogy szívesen csinálod, vagy csak elpimaszodtak és ha nem teszed meg, amit már elvárnak tőled, akkor utálni fognak.

Szerintem amennyire udvariasan csak lehet, de azért határozottan koptasd le őket.

2018. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!