Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kit idegesít, ha egy boltban...

Kit idegesít, ha egy boltban rávetik magukat az eladók "Segíthetek? " kérdéssel?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 07:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább segítsen, mint levegőnek nézzen. Ha nem kell segítség, akkor elmondom: Köszönöm csak nézelődök.
2010. jún. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

08:54 - Ezeket imádom!


Ilyenkor felveszem a leglassabb, legérdeklődőbb, legalaposabb és legértetlenebb vásárlói álarcot, és a legfelső polcokról szeretném közelebbről megnézni az összes elérhetetlent ;D

Az ilyen eladó a legostobább ember, mert minden téren ő szívja meg.

2010. jún. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem rohadt idegesítő. Ha akarok valamit, megkérdezem, de ha csak nézelődök, akkor ne jöjjön oda, nem kell nekem a jópofizás, ha éppen a kínálatot nézem, hogy eldöntsem mit vegyek.
2010. jún. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként általában ezért választom a nagyobb boltokat, mert ott nyugodtan körbe lehet nézni, anélkül hogy velem foglalkoznának.
2010. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

nem zavarnak. ez a dolguk, ezt várják el a főnökeik vagy a vásárlók egy része....


a saját érdekszférámba pedig csak addig engedek belépést, amíg nekem az jó, megfelelő....tehát nem tudnak zavarni, mert nincs rá lehetőségük

2010. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem szoktam márkás butikokban vásárolni, inkább csak duriban, piacon és kínaiban.

Tavaly nyáron azonban fűrdőrucit akartam venni...azért fehérneműt, zoknit, fürdőrucit én duriban mégsem veszek...kínaiban meg nem találtam olyat ami tetszik.

Az egyik butikban 40-60%-os leértékelés volt bikinikre...hát bementem.

Az eladó épp telefonált, mint ahogy azt egy másik válaszoló is írta...szerintem a pasijával.

Rettenetesen idegesít, ha nem fogadják a köszönésem. Hát ez a tipikus buta liba nem volt még arra sem hajlandó, hogy annyit mondjon csá.

Már 10 perce nézegettem a bikiniket, mikor aztán észrevett. Megkérdezte: "Mit akarsz venni???"

Hát mondom, ha a fürdőrucit nézem, akkor valószínűleg nem boxeralsót.

Kiválasztottam a nekem tetszőt, felpróbáltam, jó lett.

Mire a fülkéből kimentem, már ismét a fülén volt a hiperszuper mobilja.


Fizettem, 5000-sel. Nagyon jól esett, mikor a fény felé tartotta és megnézte, hogy eredeti-e, majd benyomta a pénzvizsgáló fénye alá.


Fél kézzel számolt a visszajárót, ha nem szólok rá, egy ezressel megrövidít...mivelhogy a telefonáló partnerére figyelt, nem arra, hogy mennyi jár vissza.


Nem reklamáltam, nem írtam panaszt, csak azóta abba az üzletbe még akciókor sem megyek be és ahol tudom, rossz hírüket keltem.

2010. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nekem nem a segítőkészséggel, sokkal inkább a stílussal van olykor problémám. Ha rákérdez, és nincs szükségem a segítségére, akkor azt mondom, "köszönöm csak nézelődök". Ha ezt megérti és tovább áll, akkor semmi bajom nincs. Akkor van, ha követi minden lépésem, és ha megnéznék egy nadrágot vagy pólót, azonnal odaugrik kiveszi nekem, mintha én béna lennék, és nem tudnám megtenni... De azt is szeretem, amikor rákérdezek valamire, a válasz pedig: "Az sajnos most nincs, DE ajánlanék helyette egy......" Egyszerűen azt nem szeretem, hogy ha bemegyek egy boltba és minden eladói szempár rám tapad, azt figyelik, hogy mit csinálok, mit nézek...


Egyébként nekem nagyon jó tapasztalatom is van eladókkal. Pl tényleg egy hihetetlenül pici fehérnemű boltban, nem olcsók a termékeik, de az eladó iszonyatosan segítőkész és jópofa nő. Egy koktél ruha alá szerettem volna pánt nélküli melltartót venni, amiben eddig nem sok tapasztalatom volt, így rá hagyatkoztam. Mutatott többet is, de az egyik nagyon tetszett, viszont próbánál nem tudtam dönteni, hogy a kisebb kéne belőle vagy a nagyobb. A nő mindig sürög forog, dumál, melyik a jó, hozzon e másik méretet, tetszik e... (olyan típus akinek nyugodtan el lehet mondani, hogy gusztustalanul áll) elmondtam neki hogy fogalmam sincs melyik méret kéne, mire megkérdezte teljesen normálisan hogy megnézheti e?! Mondtam hogy nyugodtan nem vagyok egy szégyenlős alak. Rám nézett, elmondta hogy az ilyen melltartónál mikre kell figyelni, és a nagyobbat ajánlotta! Oda nagyon szívesen járok vásárolni, ha valamilyen minőségi fehérneműre van szükségem, akkor is ha nem éppen a legolcsóbb hely!

2010. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Akkor zavar,ha valakivel megyek vásárolni és nézegetni akarunk,meg megbeszélni hogy melyik lenne a jobb. De ma pl.: tornacipőt vettem és kb. 10 percig tartott a vásárlás mert jött az eladó,adta amit kértem,felpróbáltam és megvettem,ennyi. Ilyenkor mikor konkrét valamiért megyek boltba akkor még jól is jönnek a segítőkész eladók (szerintem).
2010. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Elnézést kérek, miben lehetek a szolgálatára?"

Na erre nem mondanám, hogy ne zavarjámá, mennyé dógodra tirpák... De talán még ehhez is el kellene találnia az időt. Ahogy mondták is: nem akkor menekülni, amikor kezdi felütni a fejét a tanácstalanság :)


Másfelől rendszerint nem jut minden vásárlóra egy eladó, tehát teljesen megbocsátható, hogy önkiszolgáló rendszerű boltban elvárja a vevőitől, hogy megkeressék akár, de legalábbis odaintsék, ha már a pincért is lehet...

2010. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Engem.

Illik megkérdezni,de azért mikor egyből bemegyünk meg,hogy állandóan követnek az azért túlzás.: )

2010. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!