Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kit idegesít, ha egy boltban...

Kit idegesít, ha egy boltban rávetik magukat az eladók "Segíthetek? " kérdéssel?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 07:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Talán meglepö, DE EZ LENNE A NORMÁLIS - egy eladó aztért van ott, hogy ELADJON és segitsen a vevönek, ha valamit nem talál.

Ha nem tudod, mit akarsz venni, vagy csak nézeldöni akarsz, akkor UDVARIASAN megköszönös és megmondod, hogy elöször körül akarsz nézni.


Szerintem SOKKAL idegesitöbb, ha szükség lenne egy eladóra és nincs sehol egy sem, ha esetleg meg van, akkor sincs kedve foglalkozni a vevökkel.

2010. jún. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes jelenség, mert én sem igazán kedvelem, ha ugranak, hogy "segítsenek". Pont akkor, amikor nem kell. Viszont ha meg kérdésem lenne, akkor nem jönnek oda. Nyilván ők sem tudnak sokat az eladott "portékáikról".
2010. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Elég udvarias kérdés.

Csak akkor idegesít, ha még szinte be sem megyek, és rám rontanak.

Ha kicsit várnak, hogy körülnézzek, persze nem órákat, akkor jó.

A legjobbnak pedig azt tartom, ha odajönnek és azt mondják, nézegessek nyugodtan, ha segítségre van szükségem, szóljak.


A legrosszabb, ha semmit nem szólnak, és látható keresésre sem bukkannak elő az eladók. Vagy látványosan egymással beszélgetnek.


De nem. A legrosszabb, ha undorral végigmérnek, hogy mi a sz.rt akar már megint itt valaki.

2010. jún. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Azokra gondolok, akik meglátják, hogy nyílik az ajtó, és ott teremnek.

Azok jók, akik mindig kéznél vannak, például könyvesboltban, látja, hogy keresek valamit, de nem találom.


Más, de illatszerüzletben szokott lenni, hogy követnek, nehogy lopjak, de amikor fizetni akarok, pénztáros sehol sincs.

2010. jún. 16. 08:11
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem. Ezért utálok elmenni "normális" üzletbe pld. ruhát, cipőt etc. venni, mert rögtön pattannak és ajánlgatnak, hogy szerintük mi lenne nekem a jó. Majd én azt tudom. Ha véleményt kérnék, akkor legyen ott :)
2010. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a normális, hogy ha megkérdi, mikor belépsz az üzletbe...ez még nem zavaró.

De amikor már 20. alkalommal teszi fel a kérdést és minden sornál megismétli, az már idegesítő...olyankor inkább továbbállok.


Legyen elérhető helyen, hogy ha szükség van rá (méret kell vagy - nálunk minden ruhás boltban szólni kell előtte - ha próbálni akarok).

Ennyi, de ne kövessen!

2010. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Engem idegesít.Ha akarok valamit,szólok.Ha nem,akkor távozom.Ennyi.
2010. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Picit lehet hogy idegesito, de van itt mellettunk egy papir es irodai cuccok bolt, ahol van 3 vagy 4 elado es bemegyek, varok 5 percet es utana megkerdezik hogy mit akarok, de azt ugy hogy meg megilyedek, vagy ha hamarabb szolok, akkor elkezdenek hoborogni, szerintem az idegesitobb:)
2010. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
ma 08:34
2010. jún. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedvencem az volt, amikor bementem egy nagy üzletbe, az eladó telefonon csevegett a barátnőjével, elé állok, látványosan várok rá, hogy foglalkozzon velem, mosolygok, rám se hederít, vagy 5 percig nézem, mire nagyot sóhajt a telefonjába, fejcsóválás, miegymás közepette szól a barátnőjének: Várjál Mancikám, nem hagynak békén... Mi az?

A beszélgetés további része is hasonló szellemes fordulatokból állt a hölgy részéről, miközben minden mozdulatával éreztette, hogy takrodjakapicsba.

Mindezt hozzátenném, hogy egy gyerekjáték boltban.

2010. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!