Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért első a leves és miért...

Miért első a leves és miért nem lehet megenni a masodikat ha nem eszed meg a levest?

Figyelt kérdés
Pl suliban regen velem ezt eljatszották,sot meg 'buntetest' is kaptam :D
2018. jún. 4. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
A leves előkészíti a gyomrot.
2018. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Elvileg a leves egészséges,fejlődő szeverzetnek fontos tápanyagokkal,a napi folyadékszükséglet egy részét képezheti. Az már más- hogy szokás. Én pl nem igen főzök levest. Zöldség- gulyás. Magamnak néha krémleveseket. Jó nagy marha volt aki megbüntetett. Én úgy vagyok vele,hogy ha nem esik jól nem kell megenni. Én is a fejére borítanám a tanyért annak aki halat tesz elém ( a szagát se...)
2018. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen együttérzek veled. Én nem hogy nem elsőre akarom megenni levest, hanem egyáltalán nem szeretem a levest (pedig minden egyes magyar lakoma kötelező része sajnos).
2018. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt bírom, mikor benyakaltatnak 2 tányér levest, aztán meg fel vannak háborodva, hogy a főfogás fele ottmaradt :D fel kéne fogni, hogy nem mindenki etethető úgy, mint egy hízósertés, valakinek bőven elég kevesebb kaja is. Vagy pl nem szereti a levest (én se nagyon) és teljesen elvan csak a főfogással, erre sem az a megoldás, hogy libamódra tömjük.
2018. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Lehet akkor alakult ez ki mikor nagyon kevés volt az étel, a gyerekek meg állandóan éhesek voltak. Az étkezés előtti folyadék segít hamarabb elérni a teltségérzetet, így a kevés főétel is elég lesz. Aztán lehet mondami, hogy már ebédeltél várd meg a vacsorát. Aztán lehet mondani, hogy rossz voltál úgyhogy vacsora nélkül fekszel le.
2018. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4%

1. Ahogy előttem írták a leves előkészíti a gyomrot. Sokaknak azért van például evés után hasfájása meg hirtelen bezabáltak egy csomó főételt, amit váratlanul ért a gyomor.

2. Most sincs az átlag családokban nagy gazdagság, régen viszont még ettől is pocsékabb volt a helyzet. Anyáméknál például hús 2-3 naponta volt csak. Emiatt alakult ki a magyaroknál ez a levesesség, mivel a levest és társait tovább tart a gyomornak megemészteni, tovább tart míg kiürül a gyomor.

2018. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért mert errefelé ezt szoktuk meg. Másfelé nem is ismerik a levest. És jól megvannak azért. Sőt, nálunk is nagyon sokan elhagyták már ezt a szokást.

A suliban pedig egy nevelni nem tud, tévképzetekben élő ember próbált rávenni a leves elfogyasztására. Nem érdekelte, miért nem eszed, semmi sem érdekelte, csak az, hogy "rend legyen". Az ő téves képzetében a "rend" az, ha megeszed a levest. És az engedetlenségedet büntette, mert fogalma sem volt arról, hogy éppen arra "nevel", ne tartsd be.

2018. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!