Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A köszönésnek mi értelme van?...

A köszönésnek mi értelme van? Miért kell én tudassam azzal, aki szembe jön velem, hogy láttam?

Figyelt kérdés

Az ilyen ,,ez a szokás'', ,,ezzel egyfajta tiszteletet fejezel ki'' -ktől meg kíméljetek.


Ehhez kapcsolódóan meg miért kell megszidni egy gyereket azért, hogy pl mikor betért egy utcába, nem köszönt elég hangosan annak, aki szembement volna vele, ha nem tér be? A szülők azt hiszit hogy a gyerekük akaratból nem köszön? Arra nem is gondolnak hogy talán nem érdekli, hogy pár percig kivel sétált egy utcában, vagy esetleg még észre sem veszi az illetőt, mert épp a saját problémái járnak az eszében (közeleg az évvége...)? A másik meg az a ,,nem hallottam hogy köszöntél'', pedig agyerek köszönt, csak halkan, mert nem szereti felhívni magára a figyelmet.


Ti mit gondoltok erről?


2018. máj. 11. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk mert attól hogy te látsz valakit, nem biztos hogy az a valaki is észrevett. Meg úgy eleve a köszönés által teremtesz a másikkal kapcsolatot.
2018. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

És tiszteletet is kifejezel vele. Ha nem köszönsz valakinek, azt hiheti, kerülöd, nem kedveled.

Ha rád szólnak, hogy halkan köszöntél, nem kell megsértődni, jókedvűen megjegyzed, hogy te pedig köszöntél, de akkor majd legközelebb hangosabban fogsz.

2018. máj. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen egyetértek a kérdésed második felével. Annyira gyűlöltem mikor rám is rám szóltak. Miért kell nekem anyám meg apám ismerőseinek köszönni? Kik ők nekem? Ki nem sz arja le őket? Ennek én se látom értelmét. Én se szólok rá a gyerekemre ha az utcán szembe jön velünk egyik ismerősöm, hogy köszönjél. Illetve a boltba se szólok rá mert kisgyerek, szégyellős és minden kisgyerek ilyen minél jobban erőltetem annál jobban nem fog köszönni. Ha olyanja van köszön, ha épp nem szimpatikus neki a hely vagy nyűgös akkor nem köszön, de nem fogom ráerőszakolni annál rosszabb. Ugyan ilyen az "adjál puszit xy-nak" ezt is gyűlöltem, miért kell nekem számomra vadidegeneket puszilgatni???!!
2018. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Aki elvárja, hogy köszönjél neki, az nem érdemli meg.
2018. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

A köszönés egy norma, egy "viselkedéselvárás", a megszegése kiváltja a közösség rosszallását. Lehet ez ellen lázadni, de csak azt éri el vele az ember, hogy nem fogják kedvelni, nem kap meg egy állást, nem kapja meg a boltban azt a kiszolgálást, amit elvárt volna, vagy csak szimplán bunkónak nézik. Megéri? Nem.

Gyereket megszidni BÁRMIÉRT hülyeség. A pozitív megerősítés mindig jobban működik.

2018. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Üdvözlés békés szándékot jelent és a kézfogás is hogy nincs fegyver benne .
2018. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
A köszönésnek mi az értelme? Hát talán az, hogy ne nézzék taplónak az embert. Természetesen nem kötelező, és igen, van aki társaságban is fin gik.
2018. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem köszönsz, akkor azt úgy értelmezi a falu, hogy te nem akarsz beilleszkedni, ismerkedni a lakosokkal. Menj városba lakni, ott nem kell köszönni minden szembejövőnek.
2018. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Gyakorlati értelmét én se látom amúgy. Egyszerűen így illik.
2018. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Ha egy közeget nem érdekli a múltja, gyökértelen. Ebből nagyon durva dolgok tudnak következni. Nem egyik napról a másikra, de trendszerűen. És akiket itt ennyire zavar a közösségi együttélés e normája, lesznek az első áldozatok. Amit persze nem hisznek el, csak megtapasztalhatnak, de akkor késő.


A köszönés abból az (ős)korból származik, mikor ritka volt az ember és ritkán találkozott. Tapasztalat alakította ki, hogy a "köszönő" ember nem támad, azaz viszonttámadni sem kell. Később, a kommunikáció során a kézfogás valóban annak bemutatását célozta, hogy "íme a kezem nem fog fegyvert, nyugodtan közelíthetsz felém".


Az idők során a köszönés hasznosnak bizonyult, ezért fennmaradt. Sok formája alakult ki a kapcsolat jellegétől függően. Ősi funkciója elkopott, maradt viszont a könnyebb kapcsolatépítő szerepe, és - szerencsére - a közfelfogás ma is bunkóságnak tartja a nem köszönést. Az viszont művészet, ki mikor kinek és hogyan köszönjön. A bunkóság bizonyítéka, hogy az nem szeret köszönni, aki nem képes megítélni, mikor mit tegyen. Ugyanis ez sikertelenség, amit az ember utál. A köszönés utálata tehát valójában azt mutatja be, az illető mennyire képtelen megtalálni a helyes megoldást.

2018. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!